SRT Yayın Akışı - 26.03.2019

SAKARYA’DAN SURİYE’YE 2 TIR DAHA17 Nisan 2018 - 10:22, Salı


Sakarya İHH Suriye insani yardım çalışmaları kapsamında Afrin ve Doğu Guta bölgelerine 2 tır daha insani yardım malzemesi gönderdi.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Sakaryalı hayırseverlerin bağışlarından oluşan yardımları her nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş ve zulme uğramış insanlara ulaştırmayı sürdürüyoruz dedi.

Aydın; Suriye uzun yıllardır gündemimizde ilk sıralarda yer alıyor. Orada yaşanan içler acısı bir savaş ve zulüm var. Aynı zamanda 4 asırlık ortak bir coğrafya geçmişimiz ve insani, islami bağımız var. Bu kapsamda terörden arındırılan Afrin’e ve aylardır bombardıman altında olan Doğu Guta’lılara 2 tır insani yardım malzemesini uğurladık. Yardım kampanyamız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan kahraman Türk askeri Mehmetçiklerimiz bölgeyi terörden arındırırken bizler de sivil halka yardımlarla hayata tutunmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Sakaryalı hemşehrilerimiz bu konuda oldukça duyarlılar. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. 7 yılda 246 tır insani yardım malzemesini Suriye’ye ulaştırdık şeklinde konuştu.

Aydın, Suriye ya da diğer fonlara yardım etmek isteyenlerin Orhan Camii yanındaki Bağış Kabul merkezine gelerek elden ya da internet, banka gibi yollarla Sakarya İHH hesap numaralarına bağış yapmak istedikleri konu yetim, Suriye vb gibi açıklaması ile yapabileceklerini söyledi. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız