SRT Yayın Akışı - 26.03.2019

MEB-DER 10 BİN KİŞİYE ULAŞTI..17 Nisan 2018 - 10:23, Salı


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen akran zorbalığı konulu ‘’En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi’’ kapsamında okul seminerleri Ferizli ile sona erdi.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü bulunan projemizde akran zorbalığını, akademik, psikolojik ve manevi olarak ele alıyoruz. Proje seminerlerimiz ile 12 İlçemizde 40 okulda yaklaşık 10 bin kişiye ulaştık. Bir anket çalışması ile çalışmalarımızı raporlaştıracağız şeklinde konuştu.

MEB-DER Proje Ekibi üyelerinden Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Büşra Öskürcü; Akran zorbalığı sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da son derece tehlikeli ve önemli bir olaydır. Zorbalığa uğrayan çocukların özgüven kaybı, akademik başarısızlık ve depresyon gibi tüm hayatını olumsuz etkileyecek sonuçları olabiliyor. Maalesef yanlış bir anlayışla eğitici bulunarak ya da görmezden gelinerek engel olunmayan akran zorbalığı son derece yaygın bir davranış haline geldi. Bir çok öğrenci her gün ya bizzat akran zorbalığına uğruyor ya da şahit oluyor. Bu konuda ne yapılacağını bilmeyen çocuklar için bu durum son derece can sıkıcı bir hal alıyor.

MEB-DER olarak bizler sosyal sorumluk gereği bu konuda farkındalık oluşturmak istiyoruz ve bir çağrıda bulunuyoruz, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tabi ki öğrencilerimiz hep birlikte bir gündem haline getirerek topyekün bir çalışma ile Akran Zorbalığını engelleyebiliriz dedi.

En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi içeriklerine ve proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili  dökümanlara  www.akranzorbaligi.org ile www.mebder.org  web sitelerinden takip ve temin  edilebileceği açıklandı. 

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız