SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN KAYNARCA’DA BİRLİK BERABERLİK VURGUSU17 Nisan 2018 - 10:38, Salı


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Kaynarca’da üyelerle bir araya geldi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, performans değerlendirme sistemine hangi aklın kaynaklık ettiğini merak ettiklerini belirterek, “Öğretmen bu sistem ile hırpalanmak isteniyor. Öğretmenin hırpalandığı, itibarsızlaştırıldığı bir zeminde güvenli bir gelecekten söz edilemez. Bizler nitelikli bir eğitim, iyi ve başarılı gençlerin yetişmesi için çaba harcarken, iyi bir şeye hizmet etmeyeceği açık olan bazı uygulamalarla geleceğimize dinamit konulmaya çalışılıyor” dedi.

Mengen eğitimciye şiddete duyarsız kalınmasına ve iş barışına halel getirecek performans değerlendirme taslağına tepki göstererek, “Eğer öğrenciyi öğretmen karşısında parmak sallayacak hâle getirirseniz, ‘Hadi çıkarın not kâğıtlarını, öğretmene not veriyoruz’ deyip işin suyunu çıkaracak noktaya sürüklerseniz, milletimizin de eğitim geleceğini de dinamitlersiniz” ifadelerini kullandı.

Performans değerlendirme taslağının geri çekilmesi ve şiddete yasal düzenleme yapılması talebiyle 16 ilçede  başlattıkları imza kampanyasının 1 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyleyen Murat Mengen, “Öğretmenlik farklı bir meslektir. Öğretmenlik, disiplin ve kariyer mesleğidir. Öğrenci ile öğretmen arasında sevgi ve saygıya dayanan bir iletişim vardır. Öğretmen aynı zamanda rol modeldir. Bu denge ve iletişim bozulursa, iş kontrolden çıkar” diye konuştu.

Teşkilatının bir ve beraberliğinin takdire şayan olduğunu vurgulayan Mengen; Eğitim-Bir-Sen olarak büyük bir ailenin fertleriyiz. Bu büyük aileye yakışacak kendi mülkümüz yeni hizmet binamıza taşındık. Tüm üyelerimizi bahçemizde çay içmeye bekliyoruz dedi. 

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız