SRT Yayın Akışı - 20.02.2019

GIDA İHTİSAS ONAY ALDI10 Mayıs 2018 - 10:58, Perşembe


SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Gıda İhtisas OSB’de yer almak isteyen üretici firmalar için talep toplamalarının başladığını ve talep formalarının SATSO ve Geyve Belediyesi’nden temin edilebileceğini söyledi.

ONAYLANDI

Geyve Belediye  Başkanı Murat Kaya’yı makamında ziyaret eden SATSO Y önetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ,Gıda üretimine yönelik ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi amacıyla oluşturulması  planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi toprak kurulundan geçtiği bilgisinin verildiği  belirterek, “İlimizin tarım potansiyelini harekete geçirmek ve buna dayalı gelişmeye öncülük etmek amacıyla Geyve  Düzakçaşehir Mahallesi’nde eski taş ocağı ve çevresinde kurulması planlanan Gıda İhtisas OSB Toprak Kurulu’ndan onaylandı” dedi.

SEKTÖR BİRLİĞİ

Başkan Altuğ ayrıca, Geyve’de kurulması planlanan Gıda İhtisas OSB’nin tarımın da sanayi sektörü gibi düzenli ve profesyonel bir şekilde geliştirilmesi, sektör birliğinin gerekliliğinin bir sonucu olduğunu ifade etti. Altuğ, “Biz sahip oluğumuz kıymetlerin farkındayız. Bu önemle doğal zenginliklerimizi doğru bir şekilde yöneterek kentin geleceğinin sadece sanayi ve ticaretle değil tarımın da belirleyeceğine inancımızla çalışıyoruz” dedi.

HEDEFİMİZ MARKALAŞMAK

Belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Biz belediye olarak ilçemizi bir bütün olarak markalaştırmak hedefindeyiz. Gıda İhtisas OSB için Geyve’nin çok uygun bir bölge olduğunu ve bu anlamdaki çabaların meyvesini topluyor olmanın da memnuniyetini yaşıyoruz dedi

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız