SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

13’ÜNCÜ TEKNİK PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI13 Mayıs 2018 - 09:07, Pazar


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 13’üncüsü bölgesel çapta gerçekleştirilen Ortaokul ve Liseler Arası Teknik Proje Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl 13’üncüsü Sakarya sınırlarını aşıp bölgesel bazda gerçekleştirilen Teknik Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de düzenlenen törenle ödüllendirildi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan ve yaklaşık 400 öğrencinin 200 projeyle dahil olduğu yarışmanın ödül törenine Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Toshihiko Kudo ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

20 PROJE

Bu yıl 33 öğrenci tarafından çevre ve otomasyon kategorilerinde üretilen 20 proje ödüllendirilirken, yarışma kapsamında en fazla dereceye giren proje üreten okul ise Söğütlü 15 Temmuz Ortaokulu ve Akyazı Eyüp Genç Fen Lisesi oldu. Ödül töreninde birinci olan öğrencilere 2 adet tam altın, ikinci olanlara 1 adet tam altın, üçüncülere 1 adet yarım altın verilirken, dördüncü ve beşincilere mansiyon hediyeleri takdim edildi.

EĞİTİME YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Toshihiko Kudo, 13 yıldır düzenledikleri teknik proje yarışması aracılığıyla toplamda 6 bine yakın öğrencinin fikirlerini ve becerilerini desteklediklerini ifade etti

13 yıldır düzenledikleri teknik proje yarışması aracılığıyla toplamda 6 bine yakın öğrencinin fikirlerini ve becerilerini desteklemekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Toshihiko Kudo törende yaptığı konuşmada, “Toyota olarak eğitime yatırımın, parçası olduğumuz toplumun geleceğine yatırım olduğuna inanıyoruz.

YARATICI FİKİRLER

Bu inançla teknik proje yarışmamız aracılığıyla 2006 yılından beri aralıksız olarak gençlerimizin yaratıcı fikirlerini destekleyip dikkatlerini bilim ve teknoloji alanına çekmeye gayret ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Sakarya özelinde düzenlediğimiz teknik proje yarışmamız, bu yıl Sakarya sınırlarını aşıp bölgesel bir faaliyete dönüştü. Öğrencilerimizin yarışmaya gösterdiği ve her yıl artan ilgiden dolayı çok mutluyuz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Geliştirdikleri projelerle ödül almaya hak kazanmış öğrencilerin yanında ailelerine ve öğretmenlerine tebriklerini ileten Kudo, Sakarya Valiliğine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de yarışmaya katkılarından dolayı teşekkür etti. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız