SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

AK KADINLAR ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI.13 Mayıs 2018 - 17:16, Pazar


AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları ve Belediye Başkanı İrfan Püsküllünün de desteğiyle düzenlenen anneler günü programı 1000 kişinin üzerinde davetli katılımıyla Anneler tarafından yoğun ilgi gördü.

Hendek Sindoma  düğün salonunda düzenlenen programa, İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Bedia  Yılkın bir önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun, Huzur evi sakinleri. Özel Eğitim İş uygulama Merkezi öğrencilerinin anneleri ve  mahallelerimizden  kadınlarımız katılım sağladı.

Program öncesi AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın masaları tek tek gezerek misafirler ile selamlaştılar.

Programın açılış konuşmasını İlçe Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın yaptı. Yılkın, Anneler Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında ”Anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir.Annelere verilen en büyük değer ve önem iktidara geldiğimiz günden bu yana annelere ithafen yürürlüğe girmiş pek çok proje ile AK Partimiz tarafından sağlanmıştır. Bir hayatın ilk ışığıdır, ilk nefesi, ilk adıdır anne, her yana ışık saçar, evreni aydınlatır. Annelerimiz geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla Dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakarca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasınız en önemli güvencesidir. Sadece anne değil, kalbi anne şefkati ile atan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum. “Dedi.

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu da bir selamlama konuşması yaparak “Sevgi, şefkat ve merhamet gibi temel ihtiyaçlarımıza karşılık beklemeden cevap veren annelerimize sunabileceğimiz en güzel hediye yine hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi onlara hissettirmek olacaktır. Bu vesileyle başta aziz şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü yürekten kutluyorum." dedi.

 Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de konuşmasında “ Cennet Anaların    altındadır. Bizler böyle bir dine mensubuz. Çocuklarımızı çok iyi yetiştirmeliyiz, onlar bizim geleceğimizdir. Tüm annelerimiz ve özellikle şehit annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Onların yetiştirdiği evlatlar sayesinde Vatanımız dimdik ayakta duruyor. Belediye olarak sizlere en güzel hizmeti vermenin gayreti ile çalışıyoruz. En büyük desteği siz hanımlardan alıyoruz. Özellikle Kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. Seçimlerde evlerinden, eşlerinden ve çocuklarından büyük fedakarlık yaparak çalışıyorlar. Ailelerine de desteklerinden ve sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum “ Diyerek, Anneler Günü’nü kutladı.

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu da bir selamlama konuşması yaparak “ Anne, aileyi ve toplumu yönlendirendir. Kadının başka bir varlıktan üstünlüğü varsa buda anneliğidir. Evlatlarını şehit veren ve Vatan sağolsun diyen annelerimizi saygıyla anıyorum. Biz bu ülkede, her türlü hürriyetimizle yaşarken, Filistin, Suriye’deki hanımlara selam olsun, Allah onları biran önce özgürlüğüne kavuştursun inşallah. Dünya mazlumları için de mücadele ediyoruz. Bizler bir bütünüz, bu bütünlüğü ayakta tutan, eştir, kadındır, anadır. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ Diyerek, Anneler Günü’nü kutladı.

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç’ta konuşmasında, “Bizleri dünyaya getiren, büyüten ve hiçbir zaman gölgesini üzerimizden eksik etmeyen annelerimiz başımızın tacıdır. Onlar ailemizin birliğimizin dirliğimizin teminatlarıdır. Hayatımızın her aşamasında desteklerine ihtiyaç duyduğumuz, yanlarında her zaman huzur bulduğumuz annelerimizin bizlere aşıladığı değerleri çocuklarımıza aktarabilmeliyiz. Annelerimize olan vefa borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Ancak onlara hayırlı evlatlar olmak, vatana ve millete faydalı bireyler haline gelerek başarılara imza atmak bizlere düşen en önemli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutlayarak sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Hendek Elele Engelliler Derneği, özel gereksinimli özel annelere protol ile birlikte plaketlerini takdim ettiler.

Yılın Annesi ise 11 çocuğu olan ve çocuklarını binbir zahmet ve çabalarla büyütüp okutan meslek sahibi olmalarında canını dişine takarak imkansızlıklar içinde mücadele veren ELMAS AÇIKDİLLİ seçildi ödülünü ilçe Kadın Kolları Başkanı Bedia Ekici Yılkın’ın elinden aldı.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız