SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

YAŞADIĞIM ŞEHRİ SEVİYORUM21 Mayıs 2018 - 11:09, Pazartesi


Stajer muhabirlerimiz Büşra Ayan ve Betül Özpunar ,sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Muhabirlerimiz Sakaryalılara sordu: “Sakarya’da yaşamanın en güzel yanı nedir? Herkes kendine göre bu şehirde yaşama nedenlerini anlattılar. Şehir aynı olsa da ned

TRAFİK YOK

Şeyda Akyürek: Sakarya’da yaşamanın en güzel yanı çok kalabalık bir şehir değil. İstediğim yere istediğim zamanda gidebiliyorum. Trafik sıkıntım olmuyor, bir yere geç kalma korkum olmuyor. Sakarya’nın bol yeşilliğini ve doğasını da seviyorum. Sokaklar parklar yeşilliğiyle göze daha da güzel görünüyor. Ailecek yaşanacak bir şehir.

SEVGİLİM İÇİN GELDİM

Can Acer: Sakarya’da yaşamanın en güzel yanı sevdiğimin bu şehirde olması. Ben bu şehre onun için geldim. Ufak, tatlı ve samimi bir şehir olarak görüyorum Sakarya’yı. Ulaşım zorluğu çekmiyoruz. Çok fazla araba yok ve trafik yoğunluğu konusunda şanslı bir yer. Her baktığım yerde bina görmüyorum çayırlık çimenlik yerler de var.

İÇ AÇICI ŞEHİR

Beyzanur Işık: Sakarya tam olarak yaşanılacak bir şehir. Kalabalıktan uzak sessiz sakin ortamı olan bir yer. Yeşilliği de iç açıcı. Doğası, yeşili, mavisi her şeyi muhteşem. Burada üniversite okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Üniversite bittikten sonra da burada yaşamayı düşünüyorum. Keşke ailemi ikna edebilsem de onlar buraya yerleşse.

SICAK İNSANLAR TOPLULUĞU

Büşra Gül: Sakarya’ya özellikle isteyip te gelmedim. Ama geldiğim için de hiç pişman olmadım. Burada çok samimi insanlar var. Çok iyi dostlar edindim. İyi ki diyorum Sakarya gibi bir şehirde okuyorum. Hocalarımdan okuldaki arkadaşlarımdan yurtta edindiğim dostlarımdan çok memnunum Sakarya bence sıcak insanlar topluluğu.

GEÇ KALMA DERDİ YOK

Ceren Şahin: Sakarya’da trafik yok bence en önemlisi de bu. Bir yere gitmek için saatlerce dolmuş beklemeye gerek yok dolmuşlar 5 dakikada bir geçiyor bu çok güzel bir şey. Gideceğim yerlere geç kalmamak beni mutlu ediyor. Büyükşehirler öyle mi insan bir yere gitmekten soğuyor. Sakarya’nın yerlisi olan insanlar çok samimi ve içten.

YEŞİLLİĞİ MUCİZE

İrem Deniz: Sakarya’da her yer yeşillik. Artık şehirlerde yeşillik görmek mucizevî bir olay. İnsanların aileleriyle, arkadaşlarıyla oturup piknik yapacağı çok güzel yerler var. Evlendiğim zaman burada yaşamak isterim. Ailecek yürüyüşe çıkıp gezilecek bir şehir Sakarya. Sakarya’nın içtenliğini seviyorum. İnsanların samimi halleri hoşuma gidiyor.

HUZUR VERİYOR

Betül Özpunar: Ben Sakaryalıyım zaten bundan da çok memnunum. Hem aile hem öğrenci şehri. Yeşilliği bol olduğu için insana huzur veriyor. Aynı zamanda üniversiteyi de burada okuyorum farklı bir şehir tercih etmedim çünkü burası benim için en güzeli. Çok küçük bir şehir de değil istediğim çoğu şeyi burada bulabiliyorum. Ulaşım sıkıntısı da yaşamıyorum.

İYİ Kİ BURADAYIM

Büşra Ayan: Ben buraya üniversite okumak için geldim. Benden önce birkaç arkadaşım gelmişti onlar burayı çok beğenmişlerdi benim de burada okumamı söylediler ve tercihlerimi hep bu şehirde kullandım. Geldiğim için hiç pişman değilim tam tersi iyi ki bu şehirdeyim. Bu şehir bana dost kazandırdığı gibi sevdiğim insanı da karşıma çıkardı.

SAKARYA AYRICALIKTIR

Muhammet Emin Kalkan: Sakarya’nın en güzel yeri üniversite kampüsü bence. Etrafımıza baktığımızda burada okuduğu için pişman olan insan sayısı çok azdır. Ayrıca Sakarya kendi içinde her toplumla anlaşabilen, yardımsever ve sıcak bir toplum. Sakarya bence daha turistlik bir şehir olmalıydı. Burayı keşfeden insan sayısı fazla olmalı. Sakarya’da yaşamak bir ayrıcalıktır.

KAFA DİNLEMELİK

Merve İnce: Ben doğma büyüme buralıyım ve bu şehirde olduğum için de çok mutluyum. Farklı şehirlere gittiğimde o kalabalık, ulaşım sıkıntısı beni çok yoruyor. Her yer taş toprak. Yeşillik denen bir şey yok. Ama Sakarya öyle mi? Ulaşım sıkıntısı çekmezsin, her yer yeşillik kafa dinlemeli ortamlar var. Diğer şehirlerle kıyas bile edilemez.

SAYGI YOK

Nuriye Zade: Sakarya’da ulaşım çok sıkıntılı o yüzden burayı beğenmiyorum. Burada görüşlere ve hareketlere saygı duyulmuyor. Yer ve mekân konumundan oldukça kötü bir yer okula ısınamıyorum. Dışarıdan gelen fikirlere saygı duyulsa burası daha çok gelişecektir. Ama yeşilliğini ve turistlik yerlerini çok seviyorum.

AKTİVİTELERDEN UZAK

Nursaç Akpınar: Her ne kadar öğrenci şehri diye geçse de burası bence gece hayatı olmayan aktivitelerden yoksun bir şehir. İnsanları da gelişmeye pek açık değil. Okulumuzu eleştirecek olursak yer olarak kötü bir yer çevresi sessiz sakin öğrenci yeri değil gibi. Ulaşım sıkıntısı yok bu güzel bir şey bir de yeşilliği bol.

MUTLULUK KATIYOR

Zülfira Türk: Sakarya’da olmaktan çok memnunum. Tabii ki de gelişmesi gereken yerleri var ama bunlar bu şehrin güzel yanlarını kapatmıyor. Yeşilliği bol bir şehir ve ulaşım çok kolay. İnsanların ihtiyacı olan çoğu şey bu şehirde zaten mevcut. Denizi, yeşili, yaylası her şeyi var. Burada olmak bana mutluluk katıyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız