SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

ÜNİVERSİTE İŞ DÜNYASI İŞBİRLİĞİ PROJELERİ ÇOĞALMALI28 Mayıs 2018 - 16:17, Pazartesi


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın’a iade-i ziyarette bulundular.

Söz konusu ziyarette geçmişten günümüze kadar iki kurum arasındaki işbirliği ve ortak proje çalışmalarının artarak devam etmesi dile getirildi.

 Sanayi ve Ar-Ge çalışmalarının üniversite ve iş dünyası birlikteliği ile ilerleyeceğinin ifade edildiği ziyarette konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Üniversitemiz çatısı altında yapılan projelerin üretimi tetikleyici nitelikte, katma değeri yüksek ürünler üretmeye yönelik olması, endüstrinin geleceği açısından büyük önem teşkil ediyor. Bu konuda üniversitemize iş dünyası olarak gereken desteği vererek paydaş olmaktan memnuniyet duyarız” diye konuştu.

Başkan Altuğ ayrıca, “SATSO bünyesinde kurduğumuz ihtisas komisyonları ile daha spesifik çalışmak istiyoruz. Komisyonlarımız, iş dünyası ve üniversite işbirliğine yönelik çalışmalar yapacak. Yeni kurulacak olan Uygulamalı Bilimler Üniversitemizle de işbirliği projeleri yürütmeyi hedefliyoruz. Üretmeli ve tüm dünyaya satmalıyız. Bu anlamda ürünlerimizi dünyaya tanıtma ve pazarlama konusunda yabancı üniversite öğrencilerinden faydalanmalıyız.  Öğrencilerimiz, bizleri ve ürünlerimizi tanıdıklarında çok güzel ticari işler ortaya çıkar.” dedi.

Ziyaret iyi niyet dilek ve temennilerinin ardından sona erdi. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız