SRT Yayın Akışı - 21.05.2019

TREN MERKEZE GELECEK10 Haziran 2018 - 11:48, Pazar


CHP‘nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği mitingde Sakarya’ya Adapazarı Ekspresi için söz verdi. İnce, “Haydarpaşa’dan kalkan tren size söz, Adapazarı merkeze gelecek” dedi.

 ELEŞTİRDİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği mitingde Sakaryalılara hitap etti. Konuşmasında ekonomiye değinen İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da eleştirdi. İnce, “Bir ülkeyi insan vücudu gibi düşünün, bir uzuv çok büyürken diğeri büyümezse ortaya bir ucube çıkar. Hepsi beraber büyümeli, tarım, sanayi, fabrikalar, tiyatro hep birlikte büyümeli. Hukuk Devleti, Özgürlük, Nano Teknoloji, Uzay Mühendisliği diyorum, bizim beyefendi kıraathane açacağım diyor.

KEKLER BENDEN

Birde diyor ki; İnce, benim projemi çalma. Yani diyor ki; ben size iş bulamam gençler, mezunlar. Kıraathane açıp kekleri koyacağım diyor. Kekliyor milleti, ben fabrika açacağım. Aş, iş, özgürlük diyorum o kıraathane diyor. Oraya da internet bağlamıyor. Bedava kek isteyenler Erdoğan’a, fabrikada iş isteyenler bana oy versin. Eğer Erdoğan çok istiyorsa ona Ankara’da eski Cumhurbaşkanları için bir kıraathane açarım, kekler benden” dedi.

ADA EKSPRESİ

Konuşmasında,  ‘Çiftçiye mazot 3 TL, fındık 15 TL olacak’ diyen İnce, “Asgari ücret 2 Bin 200, en düşük emekli maaşı bin 500 olacak. Türkiye’nin çok ciddi sorunlarının yanı sıra Sakarya’nın çok ciddi sorunu var. Şu Haydarpaşa’dan kalkan tren size söz Adapazarı merkeze gelecek. Son 15 yılda 865 milyar dolar vergi topladılar, 60 milyar dolar özelleşme yaptılar, 323 milyar dolar borç yaptılar, yaptıkları iş 30 ila 40 milyar dolarlık iş; kalan para nerde? Kalan para hırsızlığa gitti” dedi.

 VATANDAŞ KEMER SIKMAYACAK

İnce ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu da eleştirerek, Cumhurbaşkanı olduğunda vatandaşın kemer sıkmayacağını söyledi.

İnce, ekonomi ile ilgili yaptığı konuşmada, “Türkiye’de cari açık 55 Milyar Dolar, işsizlik yüzde 20, enflasyon yüzde 21 ama mutfakta yüzde 30 civarı. Dolar 5 lira, eğitimde son sıradayız. Peki zihniyet ne? Şatafat. Bizim yapmamız gereken sadece bir seçim değil, bir zihniyeti yok edeceğiz. İsraf ekonomisinden insaf ekonomisine geçeceğiz.

BİR YILDA

Allah’ın izni ve vatandaşın isteği ile Cumhurbaşkanı olduğumda asla vatandaş kemer sıkmayacak, devlet sıkacak. Eğer 24 Haziran’da Erdoğan yine gelirse daha karanlık bir ülke, daha fazla işsizlik. Faizleri tahmin edemiyorlar, gençler bu ülkeden gidecekler. Türkiye’nin sorunlarını yorgun bir adam çözemez, taze kan lazım. Umutlarınızı yeşertin, el ele verelim Türkiye’yi 1 yılda düze çıkaracağız” dedi.

CANLI YAYIN ISRARI

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, daha önce de defalarca kez söylediği Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ile canlı yayına çıkma talebini yineledi.

İnce, “Bana diyor ki, 1’nci olamazsan bırakacak mısın? Söz bırakacağım ama seninle bir tv programında ekonomi tartışacağım, gel karşıma. Benim isteğimde bu. 51.79’la seçilen Erdoğan’a soruyorum, bunun altında oy alırsan sen bırakacak mısın? Ben iddialı adamlar severim, bende meydan okuyorum. Unutma her kuşun eti yenmez” şeklinde konuştu. Simgenur BATIHAN

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur