SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN BİLGE NESİLE MUHTEŞEM FİNAL10 Haziran 2018 - 14:21, Pazar


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ile Genç Memur-Sen tarafından yürütülen Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi sene sonu kapanış programı ve ödül töreni Şehir Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Programa MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Din Hizmetleri Daire Başkanı Oğuzhan ÖZKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, proje kapsamında danışmanlık yapan öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Arslan; İlk emri Oku olan bir  dinin mensupları olarak okumanın önemini çok iyi biliyor ve önemsiyoruz. Bu nedenle projenin her bir aşamasını hem ilçe temsilcilerimizle hem de bu projenin en önemli unsurları olan danışman öğretmenlerimizle beraber büyük bir şevkle takip ettik. Bu sene birincisini başlattığımız projemize 10 farklı ilçemizden 26 danışman öğretmenimiz ve 260 öğrencimiz iştirak etti. Nisan Ayında Tarık Buğra’nın Osmancık Kitabı ve Mayıs Ayında Amin Maalouf’un Semerkant kitabı öğrencilerimize dağıtılarak okumaları sağlandı ve kitaplarla ilgili kompozisyonlar komisyonumuza ulaştırıldı. Bu sene açtığımız bu yol umarız ilerleyen yıllarda okuma seferberliğine dönüşür ve bir çığ gibi büyüyerek ilim irfan sahibi bir gençliğe ulaşmamıza vesile olur. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 16 ilçede çok daha yüksek katılımlı 8 ay 8 kitap sloganıyla çıkacağımız bu yolda tüm paydaşlarımızın desteklerini beklediğimizi belirtmek istiyorum dedi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Bir sendika düşünün, kurucusu fikir adamı olsun, şair ve yazar olsun, adanmışlığın, adamlığın ve ülkemizin yetiştirdiği yedi güzel adamın biri olsun. Bir sendika düşünün, kuruluşu hak ve adalet olsun, medeniyet değerlerimiz olsun, özgürlüklerimiz olsun. Bir sendika düşünün, bir ayağı ülkenin her tarafını dolaşırken diğer ayağı bazen mazlum coğrafyalarda bazen gönül coğrafyasında bazen de sömürülen Afrika’da katledilen Arakan’da, terörden bunalan Diyarbakır’da. Bir sendika düşünün, bir yandan eğitim çalışanlarının maddi ve özlük haklarını iyileştirmenin, özgürlüklerin, emeğin ve alın terini savunmanın mücadelesini vermenin yanında diğer yandan, eğitimde insanı arifleştirmenin; müfredatı, ülkeyi maarifleştirmenin, medeniyet değerlerimizi yükseltmenin de mücadelesini veren. Bir sendika düşünün, bir tarafta toplu sözleşme masasında, diğer taraftan “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma”, “Kısa Film”, “Öğretmenlerimizin Hatıraları” ve bugün “Bir Bilenle Bilge Nesil” yarışmaları ile eğitimde kaliteyi artırmanın;  ülkesinin maddi ve manevi kalkınmasının katkı sağlamanın ve ülkemizin en, boy ve derinlik olarak gerçek ebatlarına ulaştırmanın peşinde. İşte bizim sendikamız bu…

Tabi biz bu sene bu güzel çalışmanın tatbikatını, provasını yaptık. Elde ettiğimiz deneyim ile önümüzdeki yıllarda bu çalışmayı ve ödül törenlerimizi inşallah binler ile yapacağız şeklinde konuştu.

Program Daire Başkanı Oğuzhan Özkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un selamlama konuşmaları ve ödül töreni ile sona erdi.

Ödül töreninde danışman öğretmenlere plaket, Nisan ve Mayıs ayı birincilerine bisiklet, ikincilere tablet pc ve üçüncülere çeyrek altın takdim edildi. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız