SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

JANDARMA İŞ BAŞINDA11 Haziran 2018 - 10:28, Pazartesi


Ramazan ayı boyunca devam eden Huzur ve Güven operasyonlarında Jandarma Suçlulara göz açtırmadı. Haziran ayının ilk on günü içerisinde kesinleşmiş hapis cezaları bulunan on kişi yakalanarak çeşitli cezaevlerine gönderildi.

BEŞER YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZALARI VARDI

"Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma" suçundan haklarında Beşer yıl kesinleşmiş hapis cezaları bulunan O.A ve C.A isimli şahıslar Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 05 Haziran 2018 tarihinde Akyazı Sukenarı Mahallesi'nde yakalandı. Her iki şahısta adli işlemleri sonucunda tutuklanarak Sakarya Ferizli L tipi kapalı cezaevine sevk edildi.

BEŞ AYRI SUÇTAN ARANIYORDU

Yine Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri "Basit yaralama", "hükümlü veya tutuklunun kaçması" olmak üzere toplam beş ayrı suçtan aranma kaydı olan T. K. isimli şahıs yakalandı. Yakalanan şahıs adli işlemlerin ardından Cezaevine sevk edildi.

MAGANDA TUTUKLANDI

“Korku, Panik veya Kaygı Yaratacak Şekilde Silahla Ateş Etme” suçundan aranma kaydı bulunan U.K. isimli şahıs Erenler İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu istihbarı çalışmalar neticesinde 05 Haziran 2018 tarihinde Erenler Çaybaşıyeniköy mahallesinde yakalandı. Yakalanan şahıs Adli işlemlerin ardından tutuklanarak Geyve Açık Cezaevine teslim edildi.

ÖRGÜT SEMPATİZANI (EL NUSRA) JANDARMADAN KAÇAMADI

Söğütlü İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 6.06.2018 günü F.B isimli şahsın “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” (EL NUSRA) suçundan kesinleşmiş iki Yıl altı Ay Hapis Cezası olduğu tespit ederek gözaltına alındı.. Şahıs Adli işlemlerin ardından tutuklanarak Sakarya Ferizli L tipi kapalı cezaevine sevk edildi.

YİNE ÇAMYOLU, JANDARMA YİNE YAKALADI

Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri 6 Haziran 2018 tarih de Önleyici kolluk devriyesi esnasında Çamyolu Mahallesi sınırlarında park etmiş bir aracı kontrol ettiler.

Park halindeki araç içerisindeki şahsın yapılan kimlik kontrollünde “Yoklama Kaçağı” ve “Cebir ve Tehdit Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılmak” suçundan kesinleşmiş beş yıl beş Ay hapis cezası bulunan E.Ç. isimli şahıs olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan şahıs adli işlemleri sonucunda Sakarya Ferizli L tipi kapalı cezaevine sevk edildi.

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR

Yine Adapazarı Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 06 Haziran 2018 tarihinde yapmış olduğu istihbarı çalışmalar neticesinde "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama" suçundan aranma kaydı ve dört yıl iki ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.İ.S isimli şahsı Yeşilyurt mahallesinde yakalandı. Yakalanan şahıs adli işlemleri sonucunda Sakarya Ferizli L tipi kapalı cezaevine sevk edildi.

JASAT YAKALADI

“Kasten Yaralama” suçundan aranan Y.S. isimli şahıs JASAT timleri tarafından 8 Haziran 2018 tarihinde yakalanarak mevcutlu olarak Cumhuriyet savcılığına sevk edilmiştir. Yakalan Y.S. isimli şahsın dört yıl iki ay kesinleşmiş cezası bulunmaktadır. Y.S. adli işlemlerin ardından ceza evine sevk edild.

ÇAÇA LAKAPLI F.Ç YAKALANDI

Hakkında “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama Suçundan”  fiziki takibe alınan ve daha önce uyuşturucu sattığı şahıslarında yakalanarak alınan ifadeleri doğrultusunda evinde yapılan arama sonrasında (çaça lakaplı) F.Ç. isimli şahıs yakalanmış ve hakkında hazırlanan fezleke ile 08.06.2018 günü Sakarya Adliyesine Mevcutlu olarak sevk edildi.

Adli işlemlerin artından ÇAÇA lakaplı F.Ç. tutuklanarak Ferizli L Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna sevk edildi.

“HIRSIZLIK”

Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 08 Haziran 2018 günü icra edilen Önleyici Hizmet Devriyesi faaliyetinde UYAP’dan “Hırsızlık” suçundan aranma kaydı bulunan  S.T isimli şahıs yakalanmış ve mevcutlu olarak C.savcılığına sevk edild. Şahıs adli işlemlerin ardından tutuklanarak Karasu Cezaevine teslim edildiği edildi.

Kırsalda Güven ve Huzurun teminatı olan Sakarya Jandarması suçlularla olan amansız mücadelesi devam ediyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız