Çık Ve Hesap Ver!13 Haziran 2018, Çarşamba

MALİ KONULARDA SIKINTI VAR

Sakaryaspor’un eski başkanı Selahattin Aydın, dün düzenlediği basın toplantısı ise İsmail Gürses’e önerilerde bulundu. Aydın, “Görevi bırakırken eski yöneticilerin bir daha yönetimlere talip olmaması gerektiğini söyledim. Bu çok ağır bir af. Ancak bir arkadaş geldi yine yönetimini yaptı. İlk senesinde takım üst lige çıkınca hasar tespit yapılmadı. İkinci yıl ise final oynandı. Ben bunu da sportif açıdan başarılı buluyorum. Ancak mali konularda büyük sıkıntılar var” dedi.

ÇOK CİDDİ RAKAMLAR

Aydın, “Sakaryaspor’da bu sezon harcanan ve adı geçen miktarlar bu lige göre çok ciddi rakamlar. İnsan şaşırıyor. Gürses 2 yıl önce göreve talip olduğunda para sorunumuz yok, kimseye muhtaç olmayacağız demişti. Ama gelinen noktada yeri geldi Belediye Başkanlarına, İş adamlarına, sanayicilere salladı. Siyasilere bile sallamaktan geri durmadı” ifadelerini kullandı.

GEREKİRSE KAYYUM GELSİN

Açıklamalarını sürdüren Aydın, Gürses’e öneride bulunarak, “İsmail Gürses seçimden önce çıksın ve borçları açıklasın. Aday olanlarda yönetime gelmeden nasıl bir kulübe geleceklerini, kendilerini nasıl bir tablonun beklediğini görsün ve bilsin. Adaylardan da bir ricam var. Listelerini geri çeksinler ve kulübe kayyum atansın. Bu atanacak kayyum kulübün borçlarını denetledikten sonra yeniden kongreyi hazırlasın. Mali yapılanma bozulur ve ipin ucu kaçarsa bir daha o ucu yakalayamayız” şeklinde konuştu.  Mesut ÇAYIR

Bu haber toplam 301 defa okundu.