SRT Yayın Akışı - 16.12.2018

DP' DEN ÇOCUK İSTİSMARI OLAYLARINA TEPKİ4 Temmuz 2018 - 11:54, Çarşamba


Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, son aylarda kaygı verici bir şekilde artan çocuk kaybolmaları ve ölüm haberleri gelmeleri endişe verici olduğunu söyleyerek,“Bu bir insanlık suçudur” dedi.

Ergül,” Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Adli İstatistik verilerine göre 2008-2016 yılları arasında resmi olarak kayıp müracaatı yapılan çocuk sayısı 104 bin 531’e ulaştı. Çocukların kaybolması, cinsel istismara uğraması , canice öldürülmesi ya da şiddete maruz kalması vakaları giderek yaygın ve sistematik hale dönüşmekte; vakaların çokluğu endişe verici boyutlara ulaşmaktadır. Maalesef uygulanan yanlış ekonomik, siyasi ve sosyal politikalar nedeniyle ailesinden kopan çocuk sayısında her yıl artış yaşanmaktadır. Çocuk istismarı her şeyden daha önemli bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. son zamanlara Ankara’da cansız bedeni toprağa gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül’ün şokunu atlatamadan, Ağrı’nın Bezirhane Köyü’nde kaybolan 4 yaşındaki Leyla’mızın cesedinin bulunmasıyla bir kez daha kahrolduk. Çocuk kaçırılmalarda veya canice öldürülmelerinde sorumlu olan faillerin bir an önce yakalanıp  muhakkak en ağır cezai müeyyide uygulanmalıdır.” Dedi. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız