SRT Yayın Akışı - 25.03.2019

“KENDİ İÇİMİZDE YARIŞA GİRMEMİZ DOĞRU DEĞİL"4 Temmuz 2018 - 12:42, Çarşamba


CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, "Kendi içimizde yarışa girmemiz doğru değil" dedi

Muharrem İnce’nin dün (2 Temmuz 2018) akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak dün Meclis’te yaptığı açıklama, "CHP’de genel başkan değişecek mi?" tartışmalarını yeniden başlattı.

İnce'nin yarış içinde olmayacağını açıklamasının ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yaptığı açıklamada, "Kendi içimizde yarışa girmemiz doğru değil" dedi.

DEĞİŞİM TARTIŞMASI

Parti yönetiminde, yerel seçim öncesinde genel başkan değişimi tartışmaları yapılmaması gerektiğini savunanlar arasında CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç da bulunuyor. Özkoç, konuyla ilgili parti yönetiminin alacağı karar için bugün toplanacak parti MYK’sını işaret ederek şunları kaydetti:

YERİL SEÇİMLER ÖNEMLİ

"Muharrem Bey genel başkanımızla yaptığı görüşme sonrasında kendi fikirlerini söyledi. Sayın Genel Başkanımız da bu konuyu kendi başına değerlendirmez, bizlerle fikir alışverişinde bulunur ve bu konu bugün  MYK toplantısında değerlendirilir."Hükümet Meclis çoğunluğunu kaybetti ve Meclis’te artık bir koltuk değneğine ihtiyacı olacak. Dolayısıyla yerel seçimler de bu bağlamda çok önemlidir. Önümüzde erken yerel seçim tartışmaları duruyorken, bizim şu an kendi içimizde böyle bir yarışa girmemiz doğru değil."

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız