SRT Yayın Akışı - 22.03.2019

KARAMAN VE CAMİLİ’DE ÇÖP POŞET UYGULAMASI BAŞLADI5 Temmuz 2018 - 14:35, Perşembe


Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, Karaman ve Camili’de başlattıkları çöp poşet uygulaması ile çöpler artık akşamları toplanacak.

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak Karaman ve Camili’de çöp poşet uygulamasına geçildiğini söyledi. 2 Temmuz itibarı ile çöp poşet uygulamasına geçildiğini belirterek “Daha önce bazı pilot bölgelerde gündüz uyguladığımız çöp toplama saatlerimizi Karaman ve Camili’de 19.00 ile 24.00 saatleri arasına aldık. Bölge halkının da görüşü alınarak yapılan uygulama ile bölgede çöpler artık gece Salı, Cuma ve Pazar akşamları çöpler toplanacak. Gündüz uygulaması devam eden Korucuk’ta ise çöpler Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri toplanıyor. Karaman ve Camili’de başlattığımız çöp poşet uygulaması öncesi bölge halkıyla anket yapılarak uygulamayla ilgili görüş alındı. Tüm site girişlerine bilgilendirme afişleri dağıtılarak muhtarlıklara duyuru yapıldı.15 gün önce de bölgede vatandaşın kolaylıkla görebileceği alanlara tabela asılarak bilgilendirilme yapıldı.”dedi.

Çöp toplama saatlerinin gündüz işe gidenlerin talepleri doğrultusunda akşama alındığını ifade eden Başkan Yardımcısı Özüm, önümüzdeki günlerde akşam saati uygulamasının Korucuk’ta da başlatılacağını söyledi. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız