SRT Yayın Akışı - 20.02.2019

ÇEROĞLU: 'ÇOCUKLAR YAŞASIN!'6 Temmuz 2018 - 15:25, Cuma


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 'Çocuklar Yaşasın' başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.

İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın açıklamasına İl Başkanı Erdoğan Isır, başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“Çocukların güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamak hükümetlerin en öncelikli sorumluluğuyken her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyanıyoruz.” Diyen CHP il Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu,” İktidarın başkanı bugün çıkmış ''çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz. Bu toplumsal bir dinamittir ''diyor. Ne yazık ki; bu sözler iktidarı  her zaman  gibi''söylediği başka,yaptığı başka''olmaktan öteye geçiremiyor. Küçük yaşta evliliklerin önünü açan yasa tasarısı, çocukları  vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi,bilimsel eğitimden uzak Sübyan Mektepleri ile ''mevcut iktidar''''çocuk istismarı mücadelesi konusunda inandırıcılığını yitirmiştir. Dedi.

Çeroğlu, “Yapılanların,yaşanan acıların dini, dili, ırkı yoktur. Ve siyasi parti gözetmeksizin herkesin çocukları için harekete geçme vaktidir.Yaşadığımız acıların bizleri umutsuzluğa, karanlığa, çaresizliğe, korkuya iteceğini zannedenler bilmeliler ki; Bizler; ne ''bir kereden birşey olmaz''diyenleri Ne ''Ensar Vakıflarını'' koruyanları unutmadık.unutmayacağız ve birgün hesabı mutlak sorulacaktır. Bizim meclisten isteğimiz acil ve öncelikle çocuk hak ve ihlallerine ilişkin komisyonların kurulması, çocuğa yönelik şiddeti önleme ulusal eylem planın çıkarılması ve uygulanmaya başlanması ve  Kadın ve çocuk bakanlığının kurulmasıdır.” Diye konuştu.

Başkan Çeroğlu, Aziz Nesin'in 'Öyle bir ağlasam çocuklar' şiirini okuyarak açıklamaya son verdi. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız