SRT Yayın Akışı - 23.07.2019

11 Temmuz 2018 - 10:12, Çarşamba


İşçi sağlığı ve güvenliği alanındaki olumsuzlukların sürdüğünü ifade eden Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “ 2018 yılının ilk altı ayında iş kazası sonucu yüzlerce işçi yine hayatını yitirmiştir. Ülkemizde meydana gelen iş kazaları nedeniyle günde 6

ADALET YERİNİ BULMALI

Türkiye’nin en çok can kaybıyla sonuçlanan “iş cinayeti” olan Soma maden kazasında devam eden mahkemeyle ilgili TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Genel Başkan Ergün Atalay,  "Soma’da adaletin bir an önce gerçekleşmesini bekliyoruz" dedi. Atalay, "Bugün yaklaşık 200 bin işçi maden ve taş ocaklarında çalışarak üretmekte, ülkeye katma değer sağlamaktadır. Yaklaşık 100 bin işçi her gün yer altında ter dökmektedir. Toplum vicdanının huzura kavuşması bakımından, dava süreci bir an önce sonuçlanmalı ve sorumlular tespit edilerek, hak ettikleri ceza verilmelidir" dedi.

OLUMSUZLUKLAR SÜRÜYOR

İşçi sağlığı ve güvenliği alanındaki olumsuzluklar sürdüğünü ifade eden TÜRK-İş  Genel Başkanı Ergün Atalay, “ 2018 yılının ilk altı ayında iş kazası sonucu yüzlerce işçi yine hayatını yitirmiştir. Ölenler arasında, okulda olması gereken çocuklar da bulunmaktadır. Ülkemizde meydana gelen iş kazaları nedeniyle günde 6 işçi ölmeye devam etmektedir. Türkiye, insan ve çalışana değer vererek ekonomik büyümesini sağlamalıdır. Öncelikli amaç, insana yakışır çalışma ve yaşama şartlarını başta madenler olmak üzere tüm iş yerlerinde geçerli olmasıdır” dedi. 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur