SRT Yayın Akışı - 24.02.2019

PAZARIN ATEŞİ YÜKSELDİ3 Ağustos 2018 - 10:29, Cuma


Pazar esnafı ve vatandaşlar sebze ve meyve fiyatlarının artmasından şikayetçi. Vatandaşlar, sebze-meyve fiyatlarının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 daha yüksek olduğunu ifade etti.

FİYATLAR YÜKSEK

Uygun alışveriş yeri olarak pazarları tercih eden vatandaşlar pazarda, sebze-meyve fiyatlarının  neredeyse her gün artmasından şikayetçi. Pazardaki yüksek fiyatları görünce şaşıran vatandaşlar, Sakarya’da neredeyse her türlü meyve ve yetişmesine rağmen fiyatların yüksek olduğunu belirtiler.

MALİYET YÜKSEK

Çiftçinin yüksek maliyetten dolayı üretim yapmaktan vazgeçtiğini ifade eden Vatandaşlar, "Mazot, gübre, ilaç pahalı. İşçi ücretleri yüksek. Tabi haklı olarak çiftçi de üretim yapmaktan vazgeçti. Üretim olmayınca mal azaldı. Bu da ister istemez sebze-meyve fiyatlarını etkiledi.

ÇÖZÜM BULUNMALI

Vatandaşlar gibi pazarcıların da fiyatların yüksekliğinden  şikayetçi olduklarını belirterek , "Fiyatlardan biz de vatandaşlarımız da memnun değil. Sebze-meyveyi biz satamamaktan, vatandaşımız da alamamaktan şikayetçi. Bu duruma bir an önce çözüm bulunmalı" dedi. Simgenur BATIHAN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız