SRT Yayın Akışı - 07.06.2020
Son Dakika

“İŞÇİLER BİZİM MİSAFİRİMİZ”9 Ağustos 2018 - 18:01, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Kocaali Kaymakamlığı ve genç hayat vakfının Sakarya’da ilk defa uygulamaya başladığı Çocuk işçiliğine son projesi bu yılda devam ediyor.

Projeyle özel olarak ilgilenen Kocaali Kaymakamı Alper Balcı “İşçiler bizim misafirimiz onların çocukları bizim çocuklarımız” dedi.

HEDEF ÇALIŞMAYI ÖNLEMEK

Doğu ve Güneydoğu’dan, ailesiyle birlikte mevsimlik göçe çıkmış olan çocukların tarlalarda çalışmasını önleyerek, çocuklara güvenli alanlar sağlayan ve yereldeki çocuklar ile kaynaşmasını da hedefleyen proje Kocaali Kaymakamlığı ile ortak yürütülüyor.

AMAÇ GELİŞİM ROTA PİKNİK

Proje hakkında bilgi veren Balcı, “Gümüşoluk Mahallesi okulunda eğitim alan 24 çocuğumuzu bu yılda, geçen yıl olduğu gibi poyrazlar göl evi pikniğine götürdük. Kocaali’de uygulanan Yaz Okulu programıyla; çocukların akademik açıdan güçlenmeleri, yürütülen spor ve sanat aktiviteleri ile kişisel ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır” şeklinde konuştu.

SONER KAZANCI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaali Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve Poyrazlar Göl Evi Restoran işletmecisi Soner Kazancı’nın ev sahipliğinde çocuklar piknik yaptı. Çocuklar akşama kadar işletme bahçesinde şarkılar söylediler, top oynadılar, lunaparkta eğlendiler ve gezi trenine bindiler. Kocaali Kaymakamı Alper Balcı çocukları misafir eden Poyrazlar Göl Evi restoran işletmecisine teşekkür etti. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 477 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar