SRT Yayın Akışı - 22.04.2019

MÜSİAD’TAN REKTÖR SAVAŞAN’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ15 Ağustos 2018 - 15:03, Çarşamba


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz günlerde Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Savaşan’a “Hayırlı Olsun” ziyareti gerçekleştirdi.

MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “Üniversite-Sanayi iş birliğinin bütün üretim alanlarına yaygınlaştırılması gerektiği ve birçok alanda ortak çalışmalar yapılabileceğini söyledi.

Coşkun, ülkemizin maddi ve manevi gelişimine destek olmak için üyelerimizle durmadan çalışmaktayız. Coşkun, konuşmasının devamında ülkemizin maddi ve manevi gelişimine destek olmak için üyeleriyle durmadan çalıştıklarını ifade etti. Bu noktada üniversitelerin konumunu gelişimimiz ve kalkınmamız için önemlidir diyerek, Sakarya Üniversitemizle birçok ortak projeler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bunlardan en önemlisi Genç MÜSİAD’ımızın hayata geçirdiği Genç Ticaret Köprüsü bu projeyle istihdama ve ihracata katkımız günden günü gelişmekte inşallah bunun meyvesini önümüzdeki birkaç yıl içinde alacağımıza inanıyoruz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yüz günlük planda yer alan BMC’nin Karasu’ya yapacağı yatırımın ilimize önemli bir yatırım olacağını söyleyerek, memnuniyetini dile getirdi. Samimi ve sıcak karşılamalarından dolayı SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’a teşekkür etti.

Savaşan, Ülkemizin sürdürülebilir gelişmesi ve büyümesi için üniversite-sanayi iş birliği önemlidir. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Savaşan, “Üniversite-sanayi iş birliği önemli bir temel taş olarak önümüzde durmaktadır. Ülkemizin sürdürülebilir gelişmesi ve büyümesi için üniversite-sanayi iş birliğini daha da güçlendireceğiz. Üniversite olarak bizler de çalışmalarımızla başta ilimiz olmak üzere ülkemizin gelişimine katkı sunma gayreti göstereceğiz. İlimize sunabileceğimiz katma değerin hangi alanlarda ve nasıl olabileceğini tüm Sivil Toplum Kuruluşlarıyla istişare ederek, en iyi hizmeti yapmaya çalışacağız.” Dedi.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur