SRT Yayın Akışı - 22.04.2019

ONUR DEĞİL, UTANÇ TABLOSU28 Ağustos 2018 - 15:58, Salı


CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’nın Karasu ilçesinde 6 günde 4 bin 500 insanımızın norovirüs salgını nedeniyle hastanelik olmasıyla ilgili, açıklama yaptı. Özkoç,” Ortada bir onur değil, utanç tablosu var” dedi.

Bayram tatilini hasta yatağında geçirmek zorunda kalan binlerce yurttaşımıza acil şifalar dileyen Engin Özkoç, şu açıklamayı yaptı:“Karasu, bir tatil beldesidir. İlçenin kış nüfusu, yaz nüfusu, tatillerdeki yoğunluğu ortadadır. Bu bugün, bu bayramda ortaya çıkmış bir durum değil. İnsanları hem tatil yapmaları, dinlenmeleri için çağırıyorsunuz, hem de gelecek nüfusa göre bir hazırlık yapmıyorsunuz. Yıllardır aynı hikaye. Denetimleri, kontrolleri, hizmeti artırmayıp, vatandaşı kendi akıbetine bırakacak sonra da ‘1 milyonluk yerde bin, iki bin kişinin hastaneye gitmesi normal’ diyeceksiniz. Bu sözlerin sahibi olan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na sesleniyorum; böyle belediyecilik olmaz! Bir belediye başkanı, bin insanı, iki bin insana yuvarlayamaz. Tek bir yurttaşımız bile söz konusu olsa; mesele insanımızın sağlığı, sıhhati ve tatil için geldiği yerdeki afiyetidir.

Karasu’da yaşadığımız sorunun temeli norovirüs değil, virüsün ortaya çıkması ve yayılmasına yol açan çöplerin yığılması, havuzların denetimsizliği, suların kirliliği, gıdaların kontrolsüzlüğü, velhasıl Belediye’nin işini yapmamasıdır. Ayrıca Kurban atıklarının Sakarya Nehri’ne bırakılması, nehrin sanayi ve diğer atıklarla kirletilmesi, Karasu’yu ve tüm havzayı ilgilendirmekte, acil ve bütüncül bir çözüm gerektirmektedir.

HANGİ ONUR, HANGİ MUTLULUK!

Tüm Türkiye, Karasu’daki bu salgınla, sorunlarla çalkalanırken Belediye Başkanı çıkıp, ‘1 milyonu aşkın misafirimizi ağırlamaktan onur duyduk’ diyor. Karasu’nun adının güzel sonuçlarla duyurulmasından mutlu olduğunu söylüyor. İspiroğlu, sanırım en hafif tabiriyle bizim aklımızı hafife alıyor! Utanması, özür dilemesi, bundan sonra böyle bir tablonun oluşmaması için yapılacakları önümüze koyması gerekirken, onurdan, mutluluktan söz ediyor. Bu açıklamalar, yaklaşım ve ortaya çıkan tablo, utanç ve esef vericidir. Yurttaş olarak hiçbirimiz böyle bir muameleyi ve yönetimi hak etmiyoruz. Bilinmesini isterim ki; ilk gününden bu yana Karasu’daki gelişmeleri, İl Sağlık Müdürlüğü, Valilik ve Bakanlık yetkilileriyle görüşerek, yakından takip ediyoruz. Salgının kontrol altına alınması amacıyla yürütülen çalışma için emeğe geçenlere teşekkür ederiz, elimizden gelen katkıyı veriyoruz. Kaynağı ve neden bu kadar hızlı yayıldığıyla ilgili araştırmaların da takipçisi olacağız. Salgından etkilenen tüm yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum ve başta Belediye Başkanı İspiroğlu olmak üzere tüm yetkilileri, sorumluluğa davet ediyorum.”dedi. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur