SRT Yayın Akışı - 22.04.2019

VEKİL BÜLBÜL SORULARI YANITLADI2 Eylül 2018 - 16:13, Pazar


Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe teşkilatı kahvaltı da basın mensupları ile bir araya geldi. Kahvaltıya katılan MHP Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül ve İl Başkanı Ahmet Ziya akar basın mensuplarının sorularını cevapladı.

MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül ilk olarak  Karasu’daki salgın hastalığı  ilişkin açıklamada bulundu. Bülbül, “MHP olarak bizler meseleyi büyük hassasiyetle takip ediyoruz. Hangi merci olursa olsun bu konuda herhangi bir ihmal varsa, ihmali olanların kusuru olanların ortaya çıkarılmasını ve gerekli işlemler yapılması lazım. Halk sağlığıyla bu kadar kolay oynanılması açıkçası bizi tedirgin ediyor. Yani bu virüs basit bazı şeylerle önlenebilir ama bugün olan virüs yarın başka bir virüs ortaya çıkabilir. Bunu çeşmeden akan su vesilesiyle insanlara bu şekilde bulaşması tabii bir felakete sebep olabilir. Bu meselenin ciddi bir şekilde değerlendirilmesi lazım. Asla hafife alınmaması lazımdır. Bizler bu konuyu ince ayrıntılara kadar takip ediyoruz.”dedi.

KADROLARIMIZLA SEFERBER OLDUK.

Yerel seçimlere hazır olduklarını sözlerine ekleyen Bülbül şunları kaydetti; “Partimiz Sakarya’da yerel seçimlere tek başına girecek şekilde çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. MHP Sakarya’da iddialı bir partidir. 2014 seçimlerindeki sonuçlar bizi teyit ettirmektedir. Türkiye içersinde bulunduğu şartlar önemli. Bu şartlar içersinde MHP milli duruş içersindedir. Bundan sonrası ilgili olarak ta Genel Başkanımızın uyarıları hayati niteliklidir. Bunları çok iyi takip etmek lazım. Biz yerel seçimlere doğru bir şekilde doğru bir yaklaşımla millete hizmet esasıyla milletimize ve memleketimize fayda sağlayacak, doğru insanların doğru yöneticilerin elinde bu hizmetin verilmesinde temin etmek için MHP elinden gelen çabayı sarf edecektir. Kadrolarıyla, adaylarıyla Milliyetçi Hareket Partisi bu millete inşallah doğru belediyeciliğin ne olduğunu inşallah gösterme fırsatını bulacaktır. Tüm kadrolarımızla seferber olduk.

SORU ÖNERGESİ HAZIRLIYORUZ

Bu konunun takipçisiyiz. Bakanlıklara meclis aracıyla soru önergesi hazırlıyoruz. Sakarya’ya yapılacak bütün yatırımlar ilgili 11 bakanlığa arkadaşlarımız soru önergesi hazırlıyorlar. MHP olarak Sağlık bakanlığına yazılı soru olarak bu soracağız. Onların vereceği cevapla bizlerde bunu kamuoyuna paylaşacağız.. Sakarya Milletvekili olarak bu meselenin takipçisiyiz. Ama Sakarya’nın bu yapısal probleminin derhal çözülmesi gerekiyor. Bir Kadın ve Çocuk hastanemizin inşaatı hala devam ediyor. Çok uzun sürdü. Bu konuda geçmişte çok şeyler söyledik. Bu hastanenin derhal hizmete geçilmesi gerekiyor. Kadın doğum ve çocuk sağlığı çok önemli. Burada günümüz imkanları şartlarına yakışır bir sağlık hizmetinin Sakarya’da verilir olması lazım. Eksiklikler tamamlanmalıdır. Bin yataklı hastanede önemli. İnşallah ekonomik şartlar buna engel olmaz.” İfade etti.

CADDE 54

MHP il Başkanı Ahmet Ziya Akar ise Cadde 54’ün durumunu değindi. Akar,”Şuan Danıştay da. Takip ettiğimiz kadarıyla iki ay bir süredir. İnşaat durmuş vaziyette. Yasal sürecimiz devam ediyor. Biz yargımızı güveniyoruz. İnşallah kamu menfaati gereği doğru olan neyse buna dönük bir karar Danıştay dan çıkacak diye düşünüyorum. Bu davada 10 tane delil varsa o delillerin bir tanesi bile bu ihalenin iptali için yeterlidir.” Diye konuştu. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur