SRT Yayın Akışı - 26.03.2019

BİLİNÇLİ VE DOĞRU KARAR İÇİN14 Eylül 2018 - 10:40, Cuma


Yurt genelinde okulların yeniden açılacak olmasının heyecanı ve telaşı başladı. Fakat Adabilim Okullarında ‘Geleceğimi Seçiyorum’ projesi kapsamında eğitim dur durak bilmeden devam ediyor. Okul proje ile öğrencileri hayata ve geleceğe hazırlıyor.

GELECEĞİMİ SEÇİYORUM PROJESİ NEDİR?

Projenin detayları hakkında bilgi veren Rehberlik Öğretmeni Emrah Yesir “Projeyle öğrencilerimiz tercih ettikleri bir meslek grubunda yaz tatili döneminde çalışarak gelecekte yapmak istedikleri meslekler hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Bu sayede öğrencilerimizin çalışma hayatına dair yeni deneyimler kazanmasının yanı sıra kendilerine uygun olan meslek dalına dair bilinçli bir seçim yapmasını amaçlıyoruz.”

HAYATIN PROVASINI YAPIYORLAR

“Öğrencilerimiz ile her daim ilgilenmeyi kendisine ilke olarak benimseyen okulumuz, akademik başarılarının yanı sıra iş tecrübelerini de artırılmasını sağlamak amacıyla, rehber öğretmenler nezaretinde şehrin meslek erbaplarının, iş adamlarının yanında çalışarak hayatın provasını yapmalarına olanak sağlıyor. Proje bitiminde öğrencilerimiz geleceklerine yön verecek olan tercihlerini yaparken bilinçli ve doğru bir tercih yapma imkânına kavuşuyorlar” dedi. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız