SRT Yayın Akışı - 20.06.2019

KÖYLÜLERDEN KAZAN’A ZİYARETİ21 Eylül 2018 - 15:57, Cuma


Sakarya'nın farklı ilçelerinde baraj, taş ocakları ve kurulmak istenen Organize Sanayi Bölgeleri'ne karşı topraklarını savunan köylüler, görev yaptığı süre boyunca desteğini esirgemeyen ve onlarla dayanışma içinde olan Baro Başkanı Av. Zafer Kazan’a hem t

Ekim ayında yapılacak olan Baro seçimlerinde tekrar aday olmayacağını açıklayan Baro Başkanı Av. Zafer Kazan veda ziyaretleri çerçevesinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.  Bu kapsamda Başkan Kazan'ın konukları, Sakarya'nın farklı ilçelerinden gelen ve topraklarını koruma mücadelesi veren köylülerdi. 

Hukuk mücadelelerinde kendilerinin her zaman yanında olduğu için Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan'a teşekkürlerini ileten köylüler, yanlarında getirdikleri toprakları ve fidelerini hediye ettiler.

“EN DUYGULANDIRAN ZİYARET”

Veda ziyaretleri içinde kendisini en çok duygulandıranın bu ziyaret olduğunu ifade eden Başkan Kazan: “Bugün sizlerin burada olması benim kişisel tarihimde büyük bir onurdur. Hepinize teşekkür ediyorum. Anayasa herkesin uyması gereken bir toplum sözleşmesidir ve topraklarımızı korumak bize Anayasa tarafından verilen bir görevdir. Biz haklarımızı savunurken aynı zamanda anayasanın bize vermiş olduğu görevi yerine getiriyoruz. Biz makam ile doğmadık makamdan güç almadık. Haklı mücadelemizi bu makam altında daha güçlendirmek istedik. Şimdi Barodaki görevim sona erse de bir Avukat olarak daha önemlisi bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak topraklarını ve doğal varlıklarını savunanlarla beraber mücadele etmeye devam edeceğim. Çünkü bu ülke, bu şehir bizim" dedi. Simgenur  BATIHAN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur