SRT Yayın Akışı - 20.06.2019

MHP'Lİ BÜLBÜL MACARİSTAN'A GİDİYOR7 Ekim 2018 - 13:26, Pazar


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 8-9 Ekim tarihlerinde Macaristan’a yapacağı resmi ziyarette, temaslara MHP'den iki isim de katılacak.

Milliyetçi Hareket Partisi, Macaristan'a yapılacak resmi ziyaret için Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül ile Yozgat Milletvekili  İbrahim Ethem Sadef'i görevlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte yarın Macaristan'a hareket edecek olan MHP'li Bülbül ve Sadef, milletvekili olarak ilk kez yurt dışında resmi ziyaret gerçekleştirmiş olacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan ziyaretinde Cumhurbaşkanı Janos Ader, Meclis Başkanı Laszlo Köver ve Başbakan Viktor Orban ile bir araya gelecek.

Görüşmelerde siyasi, ekonomik, güvenlik, kültürel ve sosyal yönleriyle ikili ilişkiler ele alınacak. Ayrıca, Türkiye-AB ilişkileri, düzensiz göç ve terörizmle mücadele ile iki ülkenin ortak gündeminde yer alan bölgesel ve uluslararası konular görüşülecek.

Ayrıca, Budapeşte’deki Gül Baba Türbesi’nin resmi açılışı, İş Forumu’na iştirak ve Galiçya Şehitliği ziyareti de ziyaret kapsamında olacak.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur