Gelişim Değil Bitirme Projesi9 Ekim 2018, Salı

BU ÇOCUK SAKAT DOĞAR

Uzun zamandır üzerinde çalışılan projeye göre Türk Futboluna katkı yapmayı düşününler aslında bilerek ya da bilmeyerek tüm kulüplerin geleceğine dinamit koyuyorlar. Bu proje gerçekleşirse kulüpler haksız rekabet yüzünden altyapılarını kapatma yoluna gidebilir.

KENDİLERİ YETİŞTİRECEK!

Düşünülen ve bütçesi bile hazır hale gelen Futbol Altyapı Gelişim Projesi içinde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı tüm İllerde yeni kulüpler oluşturulurken amaç oyuncu yetiştirerek Türk Futboluna sunmak. Projede TFF Bölge Müdürlükleri ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu da olacak. Kurulacak kulüplerin başkanları Gençlik Spor İl Müdürleri olurken TFF Bölge Müdürleri ve ASKF başkanları da yönetimde yer alacak. Sakarya’da tüm hazırlıklar tamamlandı bekleniyor.

YENİ KULÜP KURACAKLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliği ile oluşturulan projeyle ilgili ikinci toplantı paydaş kuruluşların temsilcilerinin katılımı ile İstanbul'da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşti. İlleri temsilen gelen yöneticiler kulüp kuruluşu, takım oluşturulması, antrenörlerin belirlenmesi, ildeki tüm futbol kulüplerinin bilgilendirilmesi vb. konularda illerdeki gelişmeleri anlattı.

TÜM BÖLGELER KATILDI

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerinin TFF Bölge Müdürlülerinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlerinin ve ASKF başkanlarının katılımı ile düzenlenen toplantıda projeye start verilmesinden sonra bu illerde yapılanlar gözden geçirildi. Şimdi sıra yeni dönemde kurulacak kulüplerin oluşturulmasına çevrilmiş durumda.

PROJE MUTLAKA OLACAK

Spor Genel  Müdürü  Mehmet Baykan ve TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez il temsilcilerinin konuşmalarından sonra bu projenin mutlaka hayata geçirileceğini belirterek tüm illerin belirlenen takvime uymalarını ve kısa zamanda takım oluşturarak düzenlenecek U13 liglerine katılım sağlanmasını belirttiler. Bu projede düşünülenler arasında sadece altyapı takımları olacak ve A takımlar seviyesinde liglere katılım olmayacak. Ayrıntılar daha sonra belirlenecek.

Bu haber toplam 301 defa okundu.