SRT Yayın Akışı - 17.06.2019

SAÜEAH’DA EMZİRME HAFTASI KUTLANDI10 Ekim 2018 - 11:14, Çarşamba


Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsünde 1-7 Ekim Emzirme Haftası çerçevesinde etkinlik düzenlendi.

AKRAN TOPLANTISI YAPILDI

Emzirme Birimi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, ilk altı ay sadece anne sütüyle bebeğini emziren anneler ile anne adayı gebeler bir araya gelerek akran toplantısı yapıldı. Gebe kadınların sorularına emziren annelerin cevapladığı toplantıda, anneler deneyimleri ile yaşadıkları sorunları ve bu sorunlarla nasıl baş ettiklerini dile getirdi. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsü’nde bir yıldır haftanı beş günü hizmet veren Emzirme Danışmanlığı Birimi personeli tarafından anne adaylarına merak ettikleri konularda bilgiler verilen etkinlikte, anne adaylarının emzirme ve bebek bakıma dair özgüvenlerinin arttığı kaydedildi. Etkinlikte ayrıca Emzirme Danışmanları tarafından annelere katkı ve motivasyon için ‘Örnek Anne Teşekkür Belgeleri’ verildi. Katılımcılara ek gıda hazırlanması ve bebek cilt bakımı hakkında da bilgilendirme yapılarak günün anısına bebek sabunu hediye edildi. Simgenur BATIHAN

 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur