SRT Yayın Akışı - 20.06.2019

YEREL SEÇİMLER ŞEHRİN SON ŞANSI10 Ekim 2018 - 10:40, Çarşamba


Eski Bakanlardan, siyasetin deneyimli ismi Ersin Taranoğlu, düzenlediği basın toplantısında şehir hazırladığı projelerini kamuoyuna tanıttı. Taranoğlu, Sakarya’nın geleceği ile ilgili, “Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler Sakarya’nın son şansıdır” d

Toplantıda Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin Sakarya için önemine değinen Taranoğlu, “Mart 2019 seçimi Sakarya açıdan son şansıdır. Ben şimdi Sakarya’da çok kişiyi sarsıyorum. Cumhuriyet kurulduğundan beri büyük Atatürk dahil Sakarya’da halkın yüzde 71 oyunu almış bir lider gelmemiş. Bundan sonrada geleceğini zannetmiyorum. Bu lider Recep Tayyip Erdoğan. Yüzde 71’lik oy büyük güçtür. Burada araba viraja doğru dönerse Sakarya kurtulacaktır. Dönmezse savrulup devrilecektir” dedi.

BAŞARISIZ BAŞKANLAR

Taranoğlu şunları söyledi: Bugünler geçecek. Bu devran dönecek. Mart yerel seçimlerinde bu memlekette başarısız belediye başkanlarıyla korkak olan gazeteciler tasfiye olacak. Ben bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğim. Buradaki projeler halkın projeleri. Hiçbir kırgınlığım yok. Kimseye bir tek laf etmem.  Bu projeleri belediye başkanı sıfatıyla yapmak mümkün değildir. Bugün bana deseler ki sen belediye başkanızsın ben kabul etmem. Olmam. Çünkü  bu projeler belediye başkanın yapacağı iş değildir. Onun için Tayyip Erdoğan diyorum.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME

Reel politika diye bir şey var. Bugünün şartlarına göre bakmanız lazım. Havaya bakacağız yağmurluysa şemsiyemizi alacağız. Yola öyle çıkacağız. Benim adaylık konusu bazı medya köşe yazarların lafı üzerine çıkmıştır. Ben aday değilim. Olsa bile çıkarım ben adayım derim. Bu projelerimi geliştireceğim. Cumhurbaşkanına arz edeceğim ve o görüşmelerin ardından ben kendi durumumu söyleyeceğim. O zamana kadar aday değilim. Beni aday zannedip köşelerine adaydır diye yazanlar, kapı arkalarında konuşanlar boşla uğraşıyorlar. Halk kazanmalı, Sakaryalı kazanmalı.

HALKIN OYU

Siyasetin son dakika işleri vardır. Siyasette garanti olmaz. Siyasette kimse kimseye söz vermez. Hele ekim ayı ve mart ayındaki seçimin adayı belli olmaz. Ankara’da kulis yapanları biliyorum. Zaman Ankara zamanı değil. Halkın faydasına bakmak lazım. Onun dışında ismi çıkan arkadaşlarımız var. Bunların içinde de en hak sahibi de mevcut belediye başkanı Zeki beydir. Çünkü 10 yıldır Sakarya’ya hizmet etmiş. Hizmet ettiğine göre daha bilgilidir. Demokrasilerin olmazsa olmazın vazgeçilmez tek şartı oturduğu sandığı halkın oyuyla kalmaktır. Bir zamanlardır biz oturuyorduk kalktık başkası oturdu. Bugün oturanlarda kalkacak başkası oturacak.  

ŞEHİRDEN GÖÇ

Artık demokraside öyle burnu büyüklerin, kibirlilerin, halkı yukardan bakanları dönemi bitmiştir. Bitecektir. Memleketi hep berber yöneteceğiz. Cumhurbaşkanlığın indeksine bakın, bu şehirden 2017 yılında 28 bin göç olmuştur. 35 bin ise gelen göç vardır. Gelen göç normaldir. Ama buradan 28 bin göç çıkışını anlamam. Buna bakmak lazım. Bu nedir? Bunu yöneticilerin dikkat etmesi lazım. Burada bir problem var. Ben iddia ediyorum ki bu projeler yapıldığı gün bu rakam tersine dönecektir. 

TARANOĞLU’NUN PROJELERİ

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı: Dörtyol Kavşağı ile Erenler Kavşağı arası kentsel dönüşüm projeleri ile uyumlu bulvar oluşturulup, atıl durumdaki demiryolu hattı ile birleşip Atatürk Bulvarı'na bağlanarak Sakarya 7 km uzunluğunda yeni bir yaşam merkezi kazanacak.

Dörtyol Sanayide Dönüşüm: Yeni E-5 güzergahına taşınacak olan Dörtyol Oto Sanayi ve Erenler Oto Sanayi sitelerinin bulunduğu bölgeler konut ve ticaret alanlarına dönüştürülecek. Taranoğlu, bu projeyle bölge esnafının elindeki dükkanların üç katı değerleneceğini savundu.

Yeni İstasyan ve Raylı Sistem: Yeni Demiryolu İstasyonu Otobüs Terminali bölgesine taşınacak, aktarma merkezi vasıtası ile ilçelere yönelik raylı sistem ile irtibatlandırılacak.

Millet Parkı: Atıl durumda olan demiryolu hattı bölgesinden kuzeye taşınacak olan Vagon Fabrikası ile eski stat Millet Bahçesi olarak vatandaşlarımıza hizmet edecektir.

Kanal Sakarya: İçinden nehir geçen şehir" parolası ile 2 Sakarya Nehir Köprüsü arasına kanal düzenlemesi yapılarak Sakarya'ya yeni bir turizm ve yaşam merkezi kazandırılacak.

Yeni E-5: Bulvara dönüştürülecek olan mevcut E-5, taşınacak olan oto sanayi siteleri ve 1. Organize Sanayi Bölgesi ile uyumlu olacak şekilde güneye deplase edilecek.

Havalimanı: Sakarya'nın kuzey bölgesine ya da Hendek ile Akyazı arasındaki uygun bir noktaya yapılacak KARGO hava alanı ile ilimiz Marmara'nın lojistik merkezi haline gelecek, Karasu Limanı, Karasu Serbest Ticaret Bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayacak. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur