SRT Yayın Akışı - 17.06.2019

İLKEMİZ, İLÇEMİZE HİZMETTİR11 Ekim 2018 - 16:44, Perşembe


Bolu Merkez TV’de “Yerel Yönetimler Konuşuyor” programının konuğu olan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ; “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar gece-gündüz demeden var gücümüzle ilçemize hizmet için çalışıyoruz” dedi.

Başkan Acar,” Biz göreve geldiğimiz günden bugüne kadar milletimize ve ilçemize hizmet etmek için gece-gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz 2009 yılında ilçemizin en büyük problemi su yetersizliğiydi. Yaklaşık 4 milyonluk yatırımla yeterli ve kaliteli içme suyunu vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla “Nüfusu 10 bini geçen her ilçeye, gerekli şartları yerine getirmesi halinde doğalgaz verilecek”, sözünden sonra çalışmalarımızı sonuca ulaştırarak 2016 yılı Kasım ayında Kocaali’mizi doğalgaz konforuna kavuşturduk’’ dedi.

MELEN BARAJI

Görevinin ilçeye hizmet etmek olduğunun altını çizen Acar, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar hizmetlerimizin hızı hiç bir zaman kesilmedi. Çünkü biz; bu ilçeye hizmetkâr olmaya gelmiştik. Artık Kocaali için değişim vaktiydi. Kocaali Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile Melen Barajı yapımı kapsamında yerleşim alanları kamulaştırılan ve mutlak koruma bandında kalan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için beş yıl süren uzun görüşmeler ve 2 kez alınan bakanlar kurulu kararı ile olgunlaştırılan Caferiye-Ortaköy evleri 448 konutluk 1. Etap çalışmalarına başladık. Bu projenin gerçekleşmesinde bize en büyük katkıyı veren Ayşenur İslam hanımefendiye ve ilçemizin her zaman ağabeyliğini yapan kıymetli büyüğümüz Hasan Ali Çelik’e teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

KARADENİZ’DE EMSALİ YOK

10 milyon liraya mal edilen Kadınlar Plajının emsalinin olmadığını belirten Başkan, “Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile görüşmelerimizin sonunda, Kocaali Belediyesi’nin yer tahsis ettiği Büyükşehir Belediyemizin yapımını üstlendiği;  yaklaşık 10 milyon liraya mal edilen 20 bin metrekare üzerine Karadeniz’de emsali görülmemiş kadınlar plajı inşaatının çalışmalarına başladık.  İçerisinde 2 bin metre karelik açık havuzu ile çocuk oyun gruplarının, yürüyüş yolunun ve doğal plajın bulunduğu tesis, bayan personellerin bayanlara hizmet ettiği bölgemizin en önemli projelerindendir’’ şeklinde konuştu.

AŞK İLE HİZMET

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar Kocaali’nin şehirleşme anlamında büyük mesafeler kat ettiğini söyledi. Acar sözlerinin devamında, “Biz ilçemize hizmet için,  gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Çünkü “Kocaali’yi sevmek, bu ilçeye aşk ile hizmet etmektir”.  Bu vesile ile ilçemizden desteğini hiç bir zaman esirgemeyen kıymetli büyüklerimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’e Merkez TV aracılığı ile sesimizin ve görüntümüzün ulaştığı, ekranları başında bizleri izleyen kıymetli hemşerilerimize şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı. Simgenur Batıhan

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur