2 BİN 500 ÖĞRENCİ FAYDALANACAK11 Ekim 2018, Perşembe

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü” kapsamında Ferizli’deki okullarda sağlık taraması işlemleri başladı. Bu kapsamda Şehit Hakan Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sağlık taraması yapıldı.

SAĞLIKLI OKUL YAŞAMI

Konuyla ilgili açıklama yapan Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi ve Ferizli Toplum Sağlığı Merkezi TSM Başkanlığına vekâlet eden Uzman Dr. Samet Kaymaz, “Okul sağlığı hizmetleri; öğrencilerin ve okul personelinin sağlığının değerlendirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması, öğrenciye ve topluma sağlık eğitiminin verilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür’’ dedi.

EKİM, KASIM VE ARALIK’TA SÜRECEK

Bu kapsamda Ferizli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen tarihlerde Toplum Sağlığı Merkezindeki görevli hemşireler tarafından okullarda tarama amacıyla kan alma işlemleri başlatıldı. Kan alınan öğrencilere meyve suyu ve atıştırmalık kekler de ikram ediliyor. Ferizli Kaymakamlığının destekleriyle yürütülen hizmetlerin Ekim-Kasım ve Aralık aylarında da devam edeceği ifade edilirken yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin sağlık taramasından faydalanacağı belirtildi. Simgenur BATIHAN 

Bu haber toplam 241 defa okundu.

Resim Galerisi