SRT Yayın Akışı - 20.06.2019

ERGÜL: SORUNLAR ÇÖZÜMSÜZ KALDI12 Ekim 2018 - 11:28, Cuma


Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Ismail Ergül, Adapazarı İlçe Başkanı Hüseyin Dinçer Düzcan, İl Başkan Yardımcıları Cengiz Karabaş, Muhammet Uzekmek ve Genel Sekreter Erol Eyüpler Adapostası Gazetesi’ni ziyaret etti.

Ziyarette şehrin ve vatandaşların sorunlarına dair görüşlerini açıklayan İl Başkanı İsmail Ergül, şehrin yap-boz sahasına çevrildiğine dikkat çekerek,    “Kurtuluş Mahallesi’ndeki yol yapımı bir türlü tamamlanamadı. Vatandaşlar 1 aydır toz ve çamur içinde perişan oldu. Demokrasi meydanında milyarlar harcanarak gereksiz bir tadilat yapılıyor. Her 14 yılda bir meydanı yenilemek zorunluluğumuz yok. Bir iş bir kere yapılır sağlam yapılır.” dedi.

SORUNLARA UZAKLAR

Ergül, gerek iktidar, gerek muhalefet parti milletvekillerinin şehrin sorunlarına uzak kaldıklarını ifade ederek; “1000 yataklı hastanenin geleceği belirsiz. Doğumevi inşaatı bitirilemiyor. AFA Kültür Merkezi yıkıldı, yenisinin akıbeti belli değil. Neden yıkıldı, neden yapılmıyor? Bu konuda açıklama dahi yok. Milletvekilleri sorunlara sahip çıkmıyor.“ dedi.

ÜRETİCİ MEMNUN DEĞİL

Tarım kesiminin de mağdur edildiğine dikkat çeken DP’li Ergül; fındık ve mısır üreticileri piyasada oluşan fiyatlardan memnun değil. Mısır 90 kuruştan 60 kuruşa düştü. Devletin mısıra verdiği 2017 destek paraları hala ödenmiyor. Herşey zamlandı fındık fiyatı 2 yıldır 11.75 ile 12 TL aralığında duruyor. Bu acıklı tablo iktidarın umurunda bile değil” dedi. 

YEREL SEÇİMLER

Ergül, Demokrat Parti olarak yerel seçimlerde iktidar partisinin belediye başkanlarına alternatif olarak öne çıkan bir partiyi ve adayı destekleyeceğiz. Bu CHP olur, MHP olur, İYİ parti olur. Hangi parti veya adayı seçim kazanmak adına iddialı ise onu destekleriz.” dedi.

 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur