SRT Yayın Akışı - 21.04.2019

BAKKALLARA ÜCRETSİZ ETİKET17 Ekim 2018 - 15:08, Çarşamba


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Ticaret Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilen yerli ve ithal üretim etiketlerinin ücretsiz olarak dağıtımına başladıklarını ve etiket bulundurmayanların önemli miktarda cezalar ödeye

Başkan Akdardağan, “Ticaret Bakanlığı’nın Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde yaptığı düzenleme kapsamında etiket ve listelerde malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, birim fiyatı olacak ürünler için ‘Yerli Üretim Logosu’ zorunlu hale gelmiştir. Oda olarak yerli ve ithal üretim logolu etiketlerle ilgili hemen bir çalışma yaptık. Her bakkalımızda farklı etiket bulunmasın düşüncesiyle hareket ederek oda olarak özel etiketler hazırladık.” Dedi.

Yerli üterim logolu etiketlerin oda binasından dağıtılmaya başlandığını söyleyen Başkan Akdardağan, “Üyelerimiz dağıtımız bu etiketleri ücretsiz olarak alacaklar ve dükkanlarındaki raflarına yerleştirecekler. Vatandaşlarımız ise etiketlere bakarak hangi ürünü ne kadardan aldığını bilecek. Yerli üretim logosunun etiketlerde bulunması ayrıca bir farkındalık oluşturacaktır. Yerli malına sahip çıkmamız gerektiğini geçmişten beri hep söylüyoruz. Yerli malı memleket malıdır. Bu uygulamayı son derece doğru ve yerinde görüyoruz. Memleket malına hep birlikte sahip çıkmalıyız ki, ekonomimize katkımız olsun” dedi.

Etiket bulundurmayanlara ceza uygulanacağını belirten Başkan Akdardağan, “Etiketlerin mevzuata aykırı şekilde kullanımının tespiti, ya da kullanılmaması halinde, fiyat etiketine ilişkin aykırılık kapsamında etiket başına 274 lira idari para cezası kesilecek. Üyelerimizden cezalı duruma düşmemeleri için etiketlerini biran önce almalarını rica ediyoruz.” Diye konuştu. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur