SRT Yayın Akışı - 21.04.2019

CHP’DEN "LUNAPARKTA NEŞELİ BİR GÜN" PROJESİ19 Ekim 2018 - 10:19, Cuma


Adapazarı'nda "Lunaparkta Neşeli Bir Gün" Projesi, Cumhuriyet Halk Partisi, Parti Okulu kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl ve Adapazarı ilçe yöneticileri tarafından geliştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nde gerçekleştirilen; Cumhuriyet Halk Partisi, Parti Okulu Üye Temel Siyasi Eğitimi (ÜTSE) Sakarya Proje grubu olarak katılan Azize Çeroğlu, Gülcan Sarıkaya, Sedat Turgay, Erden Meriç, Gönül Yıldız Irsi, Figen Akpak ve Ercüment Naci Berkan tarafından tasarlanan ve Abalı mahallesinde yaşayan partililerimiz Mustafa yılmaz ve Yaşar Koçdemir in de destek verdiği "Lunaparkta Neşeli Bir Gün" Projesi" Adapazarı Abalı Mahallesi sakinlerince oldukça ilgi gördü.

Proje kapsamında Abalı Mahallesi'nden alınan 9 çocuk ve 5 anne şehir merkezinde bulunan Lunaparkta eğlenerek keyifli bir gün geçirdiler. Parti Okulu proje ekibi üyeleri, Artık Şehir merkezine uzak olan mahalleler gibi kente uzak olmayan mahallelerde de yaşayan çocukların kısıtlı ekonomik koşullar nedeniyle şehirdeki bir Lunaparka gelip eğlenme imkanlarının çok kolay olmadığını dile getirdi.

Diğer merkez mahallelerdeki çocuklar gibi şanslı olmadıklarını da biliyoruz. Bu açıdan Abalı mahallemizdeki çocuklarımıza bir etkinlik yapmak istedik. Çocuklarımızla birlikte önce Lunapark da eğlendik sonra da hep birlikte yemek yedik. Çok mutlu oldular" diye konuştular. Yaşanan ekonomik sıkıntılara ve sosyal adaletsizliğin sonuçlarına vurgu yapan ve bu durumda seslerini en az duyduğumuz çocukları merkezine alan ve her zaman, her koşulda elbette yanındayız seni görüyoruz diyen ve çocukları gülümseten bir proje. Projemiz şehir merkezine mesafesi çokta uzak olmayan ama kırsal kimliğini kaybetmemiş mahallelerde yaşayan ve lunapark deneyimini hiç yaşamamış ya da kısıtlı deneyimlerde bulunmuş çocukların, anneleriyle birlikte eğlenceli bir gün geçirmesi amacıyla yola çıkılarak gerçekleştirilen sosyal bir proje oldu.

 Projeye katılan öğrenci velileri de "Çocuklarımız için çok güzel bir proje oldu. Belki de çocuklarımız hayatları boyunca unutamayacakları bir gün yaşadılar" şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı bu projenin yaygınlaştırılması ve farklı ilçelerde ve kırsal mahallelerde uygulanması için gerekli desteğin verileceğini ve uygulamaların çoğaltılacağını bildirdi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur