İÇİMİZDEKİ SİNSİLER5 Ağustos 2021, Perşembe

Zaman ile yuvarlanırken içini boşalttık çok şeyin.Maneviyat eksik,ruhsuz beden kadar atıl,beş beden giymiş,iki bedenlik kadar sakil üstümüzde bir çok şey.Sonrada depresyondayım,toplum çöküyor….sızlanmaları.

Sizde düşünüyor musunuz? Ya da şunu sorayım kaçımız kaybettiklerimizin farkında ?

Farkında olmak yetmez, kaçımız ne yaparız? diye düşünüyor.

Düşünmekte yetmez; icraate kaçımız katkı sağlıyoruz?

Bizi bizden başka kim kurtarır.İnsan insana çalışmadığı sürece,bencilleşip kendi paçama bakarım dedikçe eriyoruz,kan kaybediyoruz.

Kaçınılmaz bir gerçek var ,toplumsal varlığız.Toplumun parçası olmakta bize roller veriyor.Bu rolü üstlendik.Ama gereğini yapmaz isek,’’kendime bakarım oh ne ala’’ dedikçe,keyfinin bozulacağı günü beklesin böyle düşünenler. Kendi ellerimiz ile.toplumca kaosa itiliyoruz demektir.

İNSANA HAK

Sultan II. Abdülhamid bir duasında : “Allah’ım helal etmiyorum! Şahsımı değil, milletimi bu hale getirenlere, hakkımı helal etmiyorum! Beni, benim için lif lif yolsalar, cımbız cımbız zerrelerimi koparsalar, sarayımı yaksalar, hanümanımı, hanedanımı söndürseler, çoluğumu gözümün önünde parçalasalar helal ederdim de Sevgili’nin (Muhammed) yolunda yürüdüğüm için beni bu hale getiren ve milletimi ateşe atan insanlara hakkımı helal etmem…” demiştir.

Özet bu ki,İnsanın insan üzerinde hakkı var.Hepimiz yaptığımız iş ile diğer insan üzerinde

hakka girmiş oluyoruz.

Toprağımızda gözü olan hain devletler ülkemiz üzerinde ciddi bir mühendislik çalışması yapıyorlar.

Ülkemizin kültürüne ,toplumsal yapısına göre nasıl içten yıkabileceklerini planlıyorlar.

Provokasyonlar,darbeler,ekonomik baskılar vb. gibi stratejileri uygulamaya kalkışıyorlar.Evet biz halen bir kalkışma içerisindeyiz.İnsanı  insana kırdırıyorlar,bizi bizim silahımızla vuruyorlar.Nefret saçan,bencil,ahlaksız,düşünce ve sorgulamadan uzak,robotlaşmış,duyarsız.kibirli,riyakar,örf adet tanımaz,nifak tohumları saçan insanları besleyip toplumumuza salıyorlar.Toplumu çökertmenin modern dünyada ki ilk ön aşaması bu artık.Kılıçlar ile savaşılan devri geçeli çok olduk.

Keza gençlerimize bakın, Bu popülizm kültürü ekleniyor. Yarışma programları, saatler süren evlendirme programları ,gözler önüne serilmiş basitleştirilen ilişkiler,subliminal mesajlar ile halk ayakta uyutuluyor.

İnsanlık ve milli şuuru kaybetmeyi önleyici çalışmaların arttırılması için ciddi bir alarm verilmeli.Aramızdaki sinsileri,bize zarar veren her türlü adımların önüne geçilmeli.Velhasıl yazımı okuyan okuyucum şu an kendine şunu sormalı;ben millet ve insanın faydası için ne yaptım,ne yapabilirim?İçini boşaltmanın önüne nasıl geçerim.?

Saygılarımla