SRT Yayın Akışı - 20.05.2019

FINDIK 14 LİRA27 Ekim 2018 - 09:09, Cumartesi


TMO 1 Kasım’dan itibaren fındık alınıma başlayacak, depolardaki 10 bin ton fındık Fiskobirlik’e verilecek.

AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık üreticilerinin merakla beklediği fındık alım fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı. Buna göre TMO, 1 Kasım'dan itibaren 1. kalite levant fındığın kilosunu 14, Giresun fındığının kilosunu da 14.5 liradan alacak.

FİSKOBİRLİK’E DESTEK

Fındık üreticilerine bugüne kadar 7,5 milyar lira destekleme ödemesi yapıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan; “TMO stoklarında bulunan 10 bin ton fındığın da Fiskobirlik’e verileceğini ve bu kurumun da destekleneceğini açıkladı.

ÜRETİCİ MEMNUN DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, fındık fiyatlarını açıklaması üzerine, üreticilerin bazıları memnun kalırken, bazıları ise fiyatın açıklanmasında geç kalındığı görüşünde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık üreticilerinin merakla beklediği fındık alım fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), 1 Kasım’dan itibaren 1. kalite levant fındığın kilosunu 14, Giresun fındığının kilosunu ise 14,5 liradan alınacağını belirten Erdoğan, üreticilere müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 TL de destek verileceğini müjdeledi.

FİYAT YETERSİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından üreticiler, fındık fiyatlarının belirlenmesinde geç kalındığını, TMO’nun şimdiye kadar fındık alımı gerçekleştirmiş olması gerektiğini ileri sürdü. Bazı üreticiler, açıklanan fiyatların yetersiz olduğunu belirterek, fındığın kilogramının en az 15 TL olması gerektiğini savundu. Bazı üreticiler de fiyatın kendilerine yettiğini, piyasada 12 TL’den satmaktansa bu şekilde satmanın daha iyi olduğunu açıkladılar. İHA

 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur