SRT Yayın Akışı - 19.05.2019

MİNİK ÖĞRENCİLER İLKİ YAŞADI8 Kasım 2018 - 16:25, Perşembe


Adabilim Okulları küçük yaşlarda at sevgisini kazandırmak ve binicilikle tanışmalarını sağlamak amacıyla 1. Sınıf öğrencilerine Nehirkent beldesindeki binicilik tesislerini gezdirdi.

At bakıcıları ve öğretmenleri tarafından özenle hazırlanan minik çocuklar güvenlik içinde atlar üzerinde özel alanda tur atarak hayatlarında ilk kez ata binmiş oldu. Öğrencilere daha sonra yetkililer tarafından atların dünyası ile ilgili akılda kalıcı temel bilgiler anlatılarak merak ettikleri sorulara cevap verildi. Herkese açık olan tesiste aynı zamanda binicilik, engel atlama, atlı arazi gezileri uygulamalar yapılabiliyor, ayrıca özel at sahipleri için pansiyon hizmetleri de veriliyor.

Sınıf Öğretmeni Rafet Gür, amaçlarının çocuklara hayvan sevgisi aşılayıp, ilk kez atlarla buluşmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Gür, hayvanlara karşı sevgi besleyen bir neslin geleceğe daha umutla bakabileceğini belirterek, "Biz, hayvanların yaşamın bir parçası olduğunu bilerek onlara gereken önemi gösteriyoruz. Bu yüzden çocuklarımıza da bu sevginin küçük yaşlarda aşılanması için onları atlarımızla bir araya getirdik. Onların küçük yaşlarda hayvan sevgisi kazanmalarına destek oluyoruz. Bu kapsamda yaptığımız etkinlik çerçevesinde ata binmelerini ve at sevgisini kazanabilmelerini sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur