SRT Yayın Akışı - 20.05.2019

BURAK: BARO PARTİLERİN ARKA BAHÇESİ OLAMAZ9 Kasım 2018 - 10:42, Cuma


Demokrat Parti (DP) İl Teşkilat üyeleri, Sakarya Barosu’nun yeni Başkanı Abdurrahim Burak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Burak, baroların siyasette etkin olmaması gerektiğini belirterek , “Biz bir partinin sözcüsü, öncüsü, arka bahçesi noktas

Ziyarette DP Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, Başkan Burak’a hayırlı olsun dileklerinde bulunarak başarılar diledi. Ergül, “Sakarya için iyi işler yapacağınıza inanıyorum. Gerçekten yargının adil bir şekilde yürütülmesi için sizlere ihtiyaç var” dedi.

BAROYA YAKIŞMAZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Baro Başkanı Abdurrahim Burak, mağdur olan vatandaşların ve mesleğin sorunlarını çözmek için çaba sarf ettiklerini belirtti. Avukatların siyasete girme konusuna da değinen Burak, “Günümüzde baktığımızda Baroların siyasette daha etkin olduklarını görüyoruz. Bu tablo baroya yakışan tablo değildir. Biz toplumun adalete ilişkin için somut projeler üretmek için zorundayız. Görüşü ne olursa olsun, ben herkesi temsil ediyorum. Bu noktada bir görüşü ön plana çıkarmak önce adaletten bahseden bir başkan olarak kendim görevime haksızlık yapmış olurum. Bu bizim adalet anlayışımıza ters düşebilir. Biz bir partinin sözcüsü, öncüsü, arka bahçesi noktasına düşemeyiz’’ diye konuştu.

EŞİT MESAFE

Tüm partilere eşit mesafede durduklarını ifade eden Başkan Burak, “Tüm partilerimize ilişkilerimiz üst seviyede olacak. Hiçbir parti ile siyasi üslubun içinde olmayacağız. Bu zaten adaletten bahseden bize yakışmaz. Üye açısından siyaset yapmak zor iş değildir. Bize düşen adalet anlayışı budur. İnşallah biz bu yoldan sapmayız” diye konuştu. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur