SRT Yayın Akışı - 25.06.2019

YEREL YÖNETİM DERSİ10 Ocak 2019 - 14:43, Perşembe


Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlenen yerel yönetimler sempozyumuna katıldı

KATILIM

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Belediyeler Birliği ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilen, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler” sempozyumuna katıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen açılış oturumunda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanvekili Şükrü Karatepe ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımcılara hitap etti.

 

ÇALIŞMALAR

Başkan Yılmazer, Cumhurbaşkanlığı sisteminin yerel yönetimlere getireceği yeni vizyon ve yaklaşımların yanı sıra  Yerel Yönetimler ile merkezi idare arasındaki ilişkiler, Yerel Yönetimlerde entegre atık yönetimine geçiş, sıfır atık uygulamasının yaygınlaştırılması, su yönetiminde verimlilik ve performansı, imar disiplininin sağlanmasında mevzuat ve uygulamadan kaynaklanan sorunlar, Merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin yetki ve sorumlulukları, şehir kimliği ve estetik konularının ele alınacağını aktardı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur