SRT Yayın Akışı - 25.06.2019

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARDAN ZAFER KAZAN’A ZİYARET11 Ocak 2019 - 13:13, Cuma


Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sakarya Kurucuları, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Serdivan Belediye Başkan Adayı Zafer Kazan’ı seçim ofisinde ziyaret etti.

Yapılan görüşmede geçmişe dönük olarak uygulanan yasa nedeniyle, aylık bağlama oranlarının düşürülmesi ile mağdur olduklarını ifade eden derneğin Sakarya İl Temsilcisi Nalan Yelkenci, “amacımız erken emekli olmak değil, elimizden alınan hakları geri almaktır” dedi. Temsilciliklerini 10 gün önce kurduklarını ifade eden Yelkenci, hedefimiz Sakarya’da bu konuda mağdur durumda olan herkesi çatımız altına katarak güçlü bir mücadele yürütmek diyerek, tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinden mücadelelerine destek vermelerini istedi.

HAKLAR MÜCADELE EDEREK KAZANILIR

Dernek kurucularını misafir eden Kazan, daha önce de çeşitli yerlerde ve sosyal medya hesaplarında yasanın geriye doğru uygulanmasının bir hak gaspı olduğunu ifade ettiğini söyleyerek, “Anayasal sınırlar içinde hakkımızı aramaktan ve bunu daha çok örgütlü bir şekilde yapmaktan başka çaremiz yok. Haklar ancak mücadele edilerek kazanılır.” dedi. Bundan sonra da daha önceleri olduğu gibi hak arayanların yanında olacağını ifade eden Kazan, misafirlerine başarılar diledi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur