SRT Yayın Akışı - 25.06.2019

ETKİN VE VERİMLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIK12 Ocak 2019 - 08:57, Cumartesi


Yatırımlarla dolu bir yıl geçirdiklerini söyleyen Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “2019’da çizdiğimiz vizyonumuz doğrultusunda en güzel şekilde hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar 2018 yılı faaliyetleri ve 2019 yılı hedeflerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Verimli ve yatırımlarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen Acar, “İlçemiz için belirlediğimiz vizyon doğrultusunda adım adım ilerlemeye devam ediyoruz. 2018 yılı da bu anlamda hedeflerimize yaklaştığımız bir yıl oldu. İnşallah 2019’da da hayata geçireceğimiz projelerimiz ve gelişime açık kurumsal yapımızla daha da iyisi için gayret göstereceğiz” diye konuştu. 

E-BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

2018 yılına ait çalışmaları değerlendiren Başkan Acar, “Elektronik Belediyecilik” anlayışı ile vatandaşlarımızın belediyeye gelmeden de işlemlerini rahatça ve güvenilir bir şekilde yapabilmelerini amaçlayan projemiz içerisinde; E-Devlet Entegrasyonu, İmar durumu Sorgulama, Kent Rehberi, vb. hizmetler gerçekleştirdik. Türkiye Belediyeler Birliği, İçişleri Bakanlığı, Tapu Kadastro ile protokol imzalayarak yazımlarımızı güncelledik. Web sitemizi (www.kocaali.bel.tr) yeniden düzenledik.  Kurumumuzda yerli işletim sistemi kullanmak için çalışmalarımız alt yapı çalışmalarımız devam ediyor’’ dedi.

REKREASYON ÇALIŞMASI

Başkan Acar; “Karşı ve Yeni Mahalle deresi ıslah ve taşkın koruma Projesi’nin hayata geçirilmesi için inşaat faaliyetleri 2012 yılında başlamıştır. Yaklaşık 1km’lik bölümde yan duvarlar ve zemin, betonarme yapılmış olup, 2013 yılında inşaat faaliyetleri tamamlanarak mahallelerimiz selden korunmuştur. İki mahallemizin ulaşım bağını kopartmamak için 5 adet betonarme menfez köprü yapılmıştır. 2017 yılında Karşı ve Yeni Mahalle 2. Etap Rekreasyon çalışmalarına başlanmış olup 2018 yılında Belediyemizce tamamlanarak yaklaşık 1km’lik yürüyüş yolu ve dinlenme alanları yapılmış olup halkımızın hizmetine sunularak ilçemizin cazip yaşam alanlarından biri haline getirilmiştir’’ diye konuştu.

KANALİZASYON VE ATIKSU ARITMA TESİSİ

Acar, belediyenin girişimleri, SASKİ’nin kefaleti ile SUKAP projesinden (Su-Kanalizasyon Projesi) istifade ederek, yaklaşık 50 milyon lirayı bulan projenin %50 sine hazine hibesi alındığını ve “Kocaali Atık Su Projesi ve Arıtma tesisi” ihalesinin yapıldığını açıkladı.  121 km uzunluğunda olan atık su şebekesi ve arıtma tesisi inşaatı, 2018 yılında çalışmalar tamamlanarak devreye alındı.

YOL SORUNU

Uzunluğu yaklaşık 2 bin metre olan çevre yolu çalışması ilçe merkezindeki trafiği rahatlatan ve kırsal mahallelere ulaşımı kolaylaştıran, yaklaşık 1,5 milyon maliyetli çevre yolu projesini gerçekleştirdiklerini belirten Ahmet Acar, Büyükşehir Yasası ile de Kocaali Belediyesi sorumluk ağına dâhil olan kırsal mahallelerin yol sorununu önemli ölçüde çözüme kavuşturduklarını söyledi.

ÇEVRE DÜZENLEMELERİ

Peyzaj ve kaldırım çalışması yaptıklarını ifade eden Acar, “Yürüyen Şehir Projesi kapsamında; ilçe merkezinde yüksek standartlarda kaldırım çalışması yaptık. Sağlık için Bisikleti Seçin Projesi ile 5 bin metre uzunluğunda Sakarya ve Atatürk Caddelerinde bisiklet yolunu ilçemize kazandırdık. Şehrimizi Güzelleştiriyoruz projesi kapsamında ise Cumhuriyet ve Sakarya Caddelerinde ‘Prestij Cadde’ çalışmaları yapıldı. İlçemize, doğu ve batı girişlerinden gelen misafirlerimizi karşılayan kavşak ve caddelerde peyzaj düzenlemeleri, dekoratif aydınlatmalar ve tanıtım takları yapıldı’’ diye konuştu.

KADINLAR PLAJI VE TOKİ

Kadınlar Plajı’nın Cazibe merkezi haline geldiğini dile getiren Başkan Acar, “Kocaali Belediyesinin Caferiye Mahallesi’nde yer tahsisi yaptığı, Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlendiği, Karadeniz de bir ilk olan Kocaali Sahili Sosyal Tesisleri’ni (Kadınlar Plajı) hizmete aldık. Sosyal Belediyeciliğin gereği olarak yapılan tesis; 20 bin metrekarelik alanda yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun grupları, doğal plajı, yüzme havuzu ve kafeterya hizmetleri ile bölgenin cazibe merkezi oldu. Kocaali Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Melen Barajı kapsamında yerleşim alanları kamulaştırılan ve mutlak koruma bandında kalan vatandaşlarımız için “Caferiye-Ortaköy Konutları” projesinin 1. etabını tamamladık. 448 konutluk bu proje ile ilçemize cazip bir yaşam alanı kazandırdık’’ şeklinde konuştu.

 FUTBOL SAHALARI VE PARKLAR

Gençlerin spor aktivitelerini daha güzel tesislerde yapabilmeleri için Belediye olarak diğer kurumlarla iş birliği yaparak mahallelere yeni spor alanları kazandırdıklarını belirten Belediye Başkanı Acar, “Yoğun alt yapı çalışmalarından sonra, üst yapı çalışmaları kapsamında ailelerimizin ve çocuklarımızın keyifli vakit geçirebileceği; ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerimizde butik parklar ve peyzaj düzenlemeleri yaptık. Bu kapsamda ilçemize büyüklü-küçüklü 63 adet park kazandırdık’’ dedi.

 ‘İLK GÜNKÜ AŞK VE HEYECANLA’

 Sözlerine son veren Başkan Acar, “İlçemizi, bölgemizin ve Sakarya’nın parlayan yıldızı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. “Kula Hizmet, Hakka Hizmet” düsturundan taviz vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kocaali Belediyesi olarak, vatandaşlarımız hayatlarını kolaylaştırmak, daha yaşanılabilir bir Kocaali için ilk günkü aşk ve heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı  

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur