SRT Yayın Akışı - 22.08.2019
Son Dakika

ÇİKOLATANIN YOLCULUĞUNU ÖĞRENDİLER11 Şubat 2019 - 11:42, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Adabilim Okulu 2. Sınıf öğrencileri Organize Sanayide bulunan Elvan Çikolata fabrikasını ziyaret ederek çikolatanın fabrikadan elimize ulaşıncaya kadar süren yolculuğunu öğrendiler.

Çocukların girişimcilikle ilgili farkındalıklarını arttırmak, yaratıcılıklarını bu alanda kullanmaya özendirmek, akran, aile ve toplumla etkili işbirliği becerilerini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen ziyaret kapsamında öğrenciler; fabrikanın gıda mühendislerine konu ile ilgili sorularını sorarken fabrikanın çeşitli üretim safhalarını da gezdiler. Fabrikanın kurumsal tanıtım filmini izlediler.

Sınıf öğretmeni Hümeyra Şen “Çocuklarımıza eğlenerek ve yaparak öğrenme modeliyle girişimci bireyler olmaları amacının yanı sıra, özgüvenli ve liderlik becerileri gelişmiş sosyal sorumluluk projelerine de dâhil olmalarını amaçlıyoruz. Bu vesile ile fabrika yetkililerine kapılarını açtığı için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Lojistik Program Koordinatörü Öğr. Gör. Ayşe Akbulut Mete organizesiyle Lojistik ve Dış Ticaret programı öğrencileri, çikolata fabrikasına teknik gezi düzenlendi. Öğrencilerin teorik olarak almış oldukları “Depolama Yönetimi” dersinin pratikte nasıl uygulandığını yerinde görmeleri amacıyla düzenlenen gezide, öğrencilere çikolata firmasının Lojistik Müdürü Umut Taş tarafından işletmenin üretim bölümü, akıllı depo bölümü, elleçleme alanı, rampalar ve sevkiyat bölümü gezdirildi. Çikolata üretebilmek için ham maddenin hangi işlemlerden geçerek çikolata haline geldiğini, aynı zamanda paketle, depolama ve sevkiyat faaliyetlerinin nasıl gerçekleştirildiği anlatılan öğrenciler, bu işlemlerin yapıldığı alanları yakından gördü. GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Öğr. Gör. Ayşe Akbulut Mete, çikolata fabrikasının yönetimine ve çalışanlarına gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber toplam 398 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur