SRT Yayın Akışı - 22.08.2019
Son Dakika

‘HAYATI ÖNEMSEYİN’11 Şubat 2019 - 15:48, Pazartesi

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadın Gelişim Akademisi’nde ilk ders tamamlandı. Yazar Şermin Yaşar, “Hayat bizler için çok değerlidir. Hayatı önemsemekten vazgeçmeyin. Aldığımız bu güzel nefesi ancak kaybettiğimiz zaman değerini anlayab

Yazar Şermin Yaşar, “Hayatlarımız gerçekten bizler için çok büyük önem arz ediyor. Ölümün ne zaman geleceğini hiçbirimiz bilmiyoruz. Ben şu an 38 yaşındayım ve bir daha asla bu yaşıma geri dönemeyeceğim. Bu yüzden hayat bizler için çok değerlidir. Aldığımız bu güzel nefesi ancak kaybettiğimiz zaman değerini anlayabiliriz. Gözümüz ağrıdığında en önemli organımız gözümüz oluyor keza kulağımız ağrırsa en önemli organımız kulağımız oluyor. Hayatınızı değiştirecek ve güzelleştirecek şeylerin ne olduğunu bulun ve ona sımsıkı sarılmaya bakın. Çünkü zaman bizler için hızlı bir şekilde akıp gitmektedir” sözlerine yer verdi.

BİR İŞİN UCUNDAN TUTMALIYIZ

Konuşmasına devam eden Yaşar, “Hayatımızda yapabileceğimiz çok şey var. Ülkemizde ‘yapacak bir şey yok’ sözü herkes tarafından çok fazla kullanılmaktadır ancak yapacağımız şeylerin sayısı saymakla bitmez. Hayatlarınızı düzeltmek adına bu salonda bulunan herkes bir işin ucundan tutmuş olsa düşünün ki ne kadar çok şey başarmış oluruz. İnsanlarımızda bir yorgunluk, bir bıkkınlık hissi bunu üzerimizden atmamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

AİLELERİN TÜM FERTLERİNE HİZMET

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Sosyal Hizmetler olarak ailenin tüm bireylerine her alanda hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Ailenin gelişiminde rol alan en büyük unsur kadındır. Bu unsurdan yola çıkarak 2015 yılından bu yana Kadın Gelişim Akademisini Sakaryamız da yaşan kadınlarımızla buluşturuyoruz. Kadın Gelişim Akademisi, kadınların toplumsal rollerinde kendi potansiyellerinin farkına varmalarını, özgüvenlerinin gelişmelerini, eğitim ve iletişim yeteneklerinin gelişmesini amaçlayarak yaptığımız bir projedir. Birbirinden farklı konularda uzman isimleri vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 196 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur