SRT Yayın Akışı - 16.06.2019

PAZARCI ESNAFININ YENİ HAL İSYANI!18 Şubat 2019 - 11:19, Pazartesi


Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, bir düğün salonunda 200’e yakın pazarcı esnafıyla bir araya gelerek 6 maddelik gündem konular tartıştı.

GİRİŞ ÜCRETLERİ

Toplantıya oda üyesi esnaflar ve Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı İdris Toska’da katıldı. Oda Başkanı Muzaffer Kabacan, yeni hal kompleksinde giriş ücretinin kanunsuz olduğunu ve bu konuyla ilgili olarak dava açacaklarını söyledi. Kabacan, “Burada esnafımızın birliği ve beraberliği çok önemli. Nasıl bir AVM’lerin ücretsiz otopark alanı varsa, burada da aynı şekilde olmalıdır. Yani biz olmazsak hal olmaz. Hal olmazsa bizde olmayız. Giriş ücreti konusunda avukatımızın aracıyla hukuki işlemlerimizi başlattık” dedi.

İDRİS TOSKA: AİLEYİZ

 Ankara’ya gideceklerini söyleyen Başkan Kabacan, “ Biz kendi ekmeğimizin savunmak için buradayız. Halde ticaret yapan esnaf arkadaşlarımızı bunu böyle bilsin. Malımızı alıp pazara çıkalım. Biz ekmeğimize bakarız. Biz pazarcıyız” dedi. Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı İdris Toksa ise, “Ben halde ticaret yapan esnafımızın temsilen burada bulunmaktayım. Bakın şirketi farkı yere koyun, hal esnafını farklı yere koyun. Eğer siz hale gelmezseniz biz mağdur olacağız. Biz bir aileyiz” dedi. Haber: Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur