SRT Yayın Akışı - 16.06.2019

PAMUKOVA’YA YENİ TREN HATTI19 Şubat 2019 - 10:13, Salı


Pamukova-Mekece hattı arasında 2’nci demiryolu projesi için ÇED süreci başladı. 2 yılda bitirilmesi planlanan yeni tren hattı projesinde günde 3 bin 500 yolcu kapasitesi hedefleniyor.

ÇED SÜRECİ

TCDD 1.Bölge Müdürlüğü tarafından Pamukova-Mekece arasında 2.hat yapımı Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı.  95 milyon lira bütçe ile hayata geçirilmesi planlan Pamukova-Mekece hattı için hazırlanan ÇED dosyası Valiliğe sunuldu. Proje kapsamında demiryolu istasyonu Pamukova merkezden başlayarak Bilecik istikametinde devam ederek Mekece’ye bağlanacak. Şerit sayısı geliş ve gidiş olmak üzere 2 hat olarak planlanıyor.

7 MAHALLE

Karapınar, Oruçlu, Hayrettin, Bacıköy, Pınarlı, İsabalı ve Şeyhvarmaz Mahallerinden geçen güzergahta hizmet verecek olan yolcu treni 8 vagon ve 3 bin 500 kişi (günlük gidiş-dönüş) kapasiteli olarak tasarlanıyor. Güzergah boyunca 7 istasyon yapılması planlanırken, projenin işletme aşamasında istasyon hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 250 personelin istihdam edilmesi ve 24 ayda bitirilmesi planlanıyor. Simgenur BATIHAN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur