SRT Yayın Akışı - 16.06.2019

SAPANCA SGM’DE EN ANLAMLI TEBESSÜM19 Şubat 2019 - 15:45, Salı


Büyükşehir Belediyesi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi'nde, sınıf içi etkinlikler devam ediyor. Peygamberimizin tebessüme verdiği önem bu hafta derslerin konusu oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi'nde Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi Atölyesi öğrencileri ve resim sınıfı öğrencilerinin birlikte hazırladıkları çerçevelerle tebessüm etmenin önemi Peygamber efendimizin sözüyle anlatıldı.

PEYGAMBERİMİZ VE TEBESSÜM

Konuyla ilgili Sapanca SGM Birim Sorumlusu Macit Özçelik “Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi Sınıfı Öğrencilerimiz, sahabe Efendimiz Hz. Abbas’ın ‘Ben Peygamberimizden daha çok tebessüm eden, gülümseyen birini görmedim’ sözü üzerine tebessüm konulu sınıf içi etkinlik düzenledi. Öğrencilerimiz, sevgili Peygamberimizi örnek alarak tebessüm etmenin toplum içindeki önemini ve insanların birbirlerine olan sevgisini arttırdığını anlatan toplumsal mesajı, gülümseyen harfler ve ayraçları fotoğraf çerçevesi yaparak verdiler. Resim sınıfı öğrencilerimiz ise edindikleri bilgi ve birikimle perspektif, ana-ara renkler, ışık-gölge, tonlama, şekil-zemin ilişkisi kurma ile resim dersinin en keyifli aşaması olan tuval üzerine kurallı çalışmalar yaptı” ifadelerinde bulundu. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur