SRT Yayın Akışı - 16.06.2019

EKONOMİYE KATKI19 Şubat 2019 - 16:14, Salı


Kazımpaşa Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Alemdar, halk eğitim kurslarının kişisel gelişimin yanı sıra ekonomiye olan katkısı ile de önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğini ifade etti.

10 YILDA 14 BİN 692 KURSİYER

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya ve Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu ile birlikte Kazımpaşa Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerle bir araya geldi.Yaşam boyu eğitim modeli ile halk eğitim kurslarının; 7’den 70’e herkese hitap eden nitelikte ve donanımda olduğunu vurgulayan Başkan Alemdar, “Serdivan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz meslek edindirme kurslarımızda; 2009’dan bugüne 40 farklı branşta 14 bin 692 kursiyerimize eğitim verdik. Amacımız; vatandaşlarımızın el becerilerini geliştirmelerine imkan sunarken, uzmanlaştıkları alanlarda da ev ekonomisine destek olmalarını sağlamak” dedi.

DOĞALGAZ KAZIMPAŞA’YA ULAŞTI

İnsan odaklı hizmetlerle Serdivan’da önemli çalışmalara tüm vatandaşlarla birlikte imza attıklarını belirten Başkan Alemdar, bu kapsamda doğalgaz yatırımlarını Kazımpaşa Mahallesi’ne kadar ulaştırdıklarını ifade etti.AGDAŞ ile birlikte gerçekleştirilen çalışmalarda bölgeye çelik hat, ana hat ve servis hattı olmak üzere yaklaşık 40 kilometre uzunluğunda doğalgaz dağıtım hattı döşendiğini belirten Alemdar, “Hem daha tasarruflu hem de çevreci olan doğalgazı, Kazımpaşalı hemşehrilerimizle buluşturduk. Birlik ve beraberlik içerisinde hemşerilerimizle çok daha güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi. Simgenur BATIHAN

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur