SRT Yayın Akışı - 16.06.2019

GİDERLERİ AZALTIP DESTEKLERİ ARTIRACAĞIZ19 Şubat 2019 - 16:16, Salı


İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, köyde istihdama büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Köylüyü, çiftçimizi desteklemezsek, yakında kimse tarlasını ekmeyecek. Böyle devam ederse 20 seneye kalmaz insanlarımız aç kalacak” diye k

İNSANLARIMIZ KÖYLERDEN UZAKLAŞIYOR

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, Alandüzü ve Karapınar Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Sorunları ve şikayetleri dinleyen Dr. Arslan, her geçen gün insanlarımız köylerden uzaklaşıyor. Gençlerimiz iş olmadığı, kazanç sağlayamadığı için köyde durmak istemiyorlar. Maliyetler çok yüksek. Çiftçilerimiz zarar etmemek için tarlasını ekmek istemiyor. Yem çok pahalı. Köylü hayvan bakmıyor. Böyle giderse 20 seneye kalmaz insanlarımız aç kalacak” dedi.

TARIM MERKEZLERİ

Hükümete sarı kart göstermek gerektiğini ifade eden Dr. Arslan, “Belediye olarak tarıma da hayvancılığa destek olacağız. Köylerde seracılığa önem vereceğiz. Köylerimizde çiftçilerimizin ürünlerini hem tüccara ham de halka direk satabilecekleri, içinde modern depolama sistemlerinin olduğu merkezler oluşturacağız.” Diye konuştu.

BELEDİYE ŞİRKET DEĞİLDİR

Belediyenin gereksiz harcamaları kısacağını belirten Dr. Arslan, “Mesela, belediyenin hizmetlerini anlatmak için harcadığı reklam giderlerini azaltacağız. Belediyeye ait resmi araçları satacağız. Tasarruf tedbirleri ile elde edeceğimiz kaynağı da öğrencilere ücretsiz ulaşım, vatandaşlardan atık su parası almama gibi sosyal desteklerde kullanacağız. Belediye bir şirket değildir. Biz hizmet hedefliyoruz. Kar elde etmek değil.” Şeklinde konuştu. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur