SRT Yayın Akışı - 21.05.2019

BİR DEMET TİYATRO14 Mart 2019 - 14:00, Perşembe


Altan Sezel’in yazıp yönettiği “Zaman Makinesi-Alexander Graham Bell” tiyatro oyunu SAÜ Vakfı Özel Okulları ile buluştu.

Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri kapsamında SAÜ Vakfı Özel Okulları Fen Bilimleri Zümresi öncülüğünde tiyatro 34 oyuncuları SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde  öğrencilerin beğenisine sunuldu. Altan Sezel’in yazıp yönettiği oyun, okul proje ödevleri için "Zaman Makinesi" tasarlayan iki kafadar, babaannenin bilmeden yardım etmesiyle kendilerini, tam da telefonu icat ettiği sırada Graham Bell'in laboratuarında bulurlar ve onun icadına şahit olurlar. Bell ve yardımcısını da alarak günümüze dönerler. 1876 yılından günümüze gelen Bell ve yardımcısının yaşadığı şaşkınlıktan kaynaklanan durum komedisi, çocuklara keyifli anlar yaşatırken, aynı zamanda bilim tarihini öğrenmelerine yardımcı oldu.Öğrencilerin keyifle izlediği tiyatro oyununun sonunda, oyuncular öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı. İsmet KULAKSIZ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur