SRT Yayın Akışı - 21.05.2019

‘OKUYAN AİLE GELİŞEN TOPLUM’15 Mart 2019 - 11:24, Cuma


Hakkı Demir Ortaokulu Kitap Kulübü ve Rehberlik Servisinin Ekim ayında başlattıkları “Okuyan Aile Gelişen Toplum” projesi devam ediyor.

Her ay bir kitap okuyan ve okudukları kitabın atölye çalışmasını bir araya gelerek birlikte yapan veliler, bu ayki çalışmayı Kent Park’taki kafede gerçekleştirdi. Mart ayı kitabı olarak belirlenen “Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili” adlı kitap hakkında okul rehberlik servisi öğretmeni Şeyma Sadan tarafından hazırlanan sunum ilgiyle izlendi.

FİKİRLERİNİ SUNDULAR

Keyifli bir ortamda bir araya gelen veliler, çocuklarının sevgi dillerini anlamak, onlarla anlaşmak, onlara yardımcı olmak, destek olmak, katkı sağlamak için neler yapılması gerektiği hakkında hem yazarın fikirlerini irdelediler hem de rehberlik servisinin konu hakkındaki önerilerini paylaştılar. Veliler Nisan ayı kitabı olarak belirlenen “Gerçekten Beni Duyuyor musun?” kitabını okumak ve değerlendirmesini yapmak üzere sözleştiler.

BÜYÜK ROLÜ VAR

Hakkı Demir Ortaokulu Müdürü Mesut Gürel, “Bizler ortak paydası çocuk olan yetişkinleriz. Toplumun yapı taşı olan ailenin, çocuğun eğitiminde en büyük rolü üstlendiği bilinciyle, toplumumuzun gelişmesinin ailelerin okumasıyla olacağına inanıyoruz. Karınca kararınca, her bir bireyin üzerine düşen görevi yerine getirmesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, vatanına ve milletine faydalı bireyler olması için çok önemlidir’’ dedi.

GÜZEL BİR ÖRNEK

Projeden bilgi sahibi olan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kitap okumanın önemli bir eylem olduğunu, mutlaka zaman ayrılması gerektiğini belirterek, aile üyelerinin de katılımıyla yapılan kitap okuma faaliyetinin çocukları kitap okumaya yönlendirmek için güzel bir örnek olacağını vurguladı. Simgenur BATIHAN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur