SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

MARMARA FELSEFE BİRLİĞİ KONGRESİ YAPILDI20 Mart 2014 - 11:00, Perşembe


Felsefe öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen Marmara Felsefe Birliği (MAFEB) kongresinin ikincisi bu yıl Fatih Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

İKİNCİ KEZ DÜZENLENDİ

Bu yıl ikincisi düzenlenen MAFEB kongresinde, “Yaşayan Felsefe” temasıyla, “Felsefe ve Siyaset”, “Hayat ve Estetik”, “Felsefe ve Ahlak”, “Felsefe ve Dil”, “Medya ve Felsefe”, “Felsefe ve İnanç”, “Sıkıntı” ve “Bilgi ve Enformasyon” konuları masaya yatırıldı. Fatih Üniversitesi’nde düzenlenen kongreye Sakarya Üniversitesi Felsefe Topluluğu öğrencileri Resul Bal, “Antik Yunan’da Polis”, Ahmet Altundal, “Bir Yaşam İhlali Olarak Kürtaj Hakkı”, Büşra Mercan, “Felsefe ve Tasavvufta İnanç” ve İdris Malo, “Bana Göre İnanç, Bana Göre Felsefe” konularında bildirilerini sundu.

FELSEFE TARTIŞMALARI
Sakarya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, 29 Mayıs Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen kongre, verimli felsefe tartışmalarına sahne oldu. Kongre sonunda yapılan oylama sonucunda MAFEB kongrelerinin üçüncüsünün, Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenmesi kararı alındı.
 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız